З якого моменту починає обчислюватися знос

Олег

Добрий вечір!

Проконсультуйте, будь ласка, з питання визначення терміну використання авто. У ск мені (потерпілій стороні) виплачують суму за вирахуванням 40% (знос 5 років) – звідси питання: з якого моменту вважається термін 5 років (випуск авто з заводу, покупка в салоні або постановка на облік) і друге питання: якщо видаються гроші на руки, то в праві ск давати суму без 20% ПДВ з наступною видачею за пред’явленими чеками, протягом 90 днів? (Мені замовляти в США і оплачувати треба відразу).

Дякуємо!

Відповідь

Добрий день! Конкретного визначення з якого моменту нараховується знос автомобілів в законодавстві України не дано, тільки вказано на те, що знос залежить від кількості років експлуатації. На практиці знос починає вважатися саме з моменту випуску авто. Так дійсно згідно п.2 ст.36.2 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» якщо відшкодування витрат на проведення відновлювального ремонту пошкодженого майна (транспортного засобу) з урахуванням зносу здійснюється безпосередньо на рахунок потерпілого (його представника), сума, що відповідає розміру оціненої шкоди, зменшується на суму визначеного відповідно до законодавства податку на додану вартість. Таким чином дії СК правомірні, і Ви отримаєте суму за мінусом ПДВ.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити