Регрес у страхуванні, практичний приклад

Олексій

Вітаю!

Взимку 2010 року зі мною сталося ДТП, я не впорався з керуванням і виїхав на зустрічну смугу, сталося зіткнення з вантажівкою, було порушено кримінальну справу за фактом середньої тяжкості, так як зі мною поруч їхав друг і він отримав ушкодження середньої тяжкості. З водієм вантажівки все нормально. У вантажівки пошкодження лобове скло і передок, з місця ДТП поїхав своїм ходом. Справа має бути припинено в зв’язку з примиренням сторін, я виконав всі вимоги мого друга. У протоколі вказано з моїх слів швидкість руху 60 км / год, погодні умови- замети, ожеледь, вину за ДТП я не визнав на попередньому розслідуванні. З’являється страхова компанія з проханням вислати копію страхового поліса і в телефонній розмові повідомляє мені, що сума моєї страховки не покриє витрат на ремонт вантажівки, хоча пошкодження незначні за зовнішнім виглядом і попередньою оцінкою фахівців. Справа розпадається на 2 етапи, кримінальну та страхову. Повинно бути засідання по кримінальній справі, дай Бог має бути припинено. На даному етапі як себе вести в суді, адже мене визнають винним у скоєнні ДТП, не визнавати вину за ДТП, якщо це допоможе в подальшому зі страховою компанією. Мої дії?

Відповідь

Привіт Олексій, спасибі за увагу до нашого ресурсу та Ваше запитання.

У Вашому випадку дійсно необхідно розглядати справу в декількох аспектах. З одного боку – це питання, пов’язане з заподіяння шкоди потерпілій стороні, а з іншого – встановлення Вашої провини в ДТП. Відразу слід зазначити, що обидва ці питання тісно пов’язані. Суть в тому, що питання про відшкодування шкоди повинен вирішуватися тільки після того, як Ваша вина буде встановлена в порядку, визначеному чинним законодавством. У будь-якому випадку наявність у Ваших діях провини в ДТП повинен встановити саме суд. Тобто це повинно бути рішення суду у кримінальній справі, де в описово-мотивувальної частини буде встановлено факт Вашої провини або постанова суду про притягнення Вас до адміністративної відповідальності в порядку провадження у справі про адміністративне правопорушення. Оскільки поки жодного із зазначених документів немає, будь-які вимоги, що стосуються відшкодування шкоди, є передчасними. Виходячи з наданої Вами інформації, планується припинення справи у зв’язку з примиренням сторін у справі в порядку ст. 8 КПК України. Саме цей документ і буде фіксувати наявність Вашої провини в скоєнні дорожньо-транспортної пригоди. Після того як кримінальна справа буде закрита, можна починати займатися питаннями, пов’язаними з відшкодуванням шкоди. Для цього рекомендуємо Вам звернутися в страхову компанію потерпілої сторони і з’ясувати, що стало базою для розрахунку регресних вимог. Якщо вони висунуті на підставі сплаченого рахунку на ремонт автомобіля їхнього клієнта, то необхідно вести переговори зі страховою компанією і домагатися проведення оцінки або їх зниження. Якщо ж проводилася оцінка, то знову ж таки потрібно починати з того, підписувалася чи Вами або Вашим представником дефектна відомість. Якщо там є позиції, з якими Ви не згодні, тобто Ви не бачили таких пошкоджених деталей, то знову ж таки необхідно домовлятися зі страховиками про зниження розміру регресних вимог. Можна також вирішувати питання про надання розстрочки в погашенні регресу або надання знижки від суми регресних вимог при одноразовому погашенні. Якщо добровільно домовитися не виходить, то необхідно відмовитися від вирішення питання в досудовому порядку. Щоб підготуватися до можливого судового засідання, можна замовити свою оцінку збитку на підставі матеріалів, отриманих в страховій компанії. При цьому можна попросити оцінювача скласти висновок щодо повної дефектної відомості, яка є в страховій компанії, а потім попросити його зробити розрахунок і виключити спірні позиції з неї. При наявності двох актів суд, швидше за все, призначить судову експертизу, яка і буде вирішальною.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити