Регрес у страхуванні

Віктор

Добрий день!

Підкажіть, будь ласка, як відбувається пред’явлення регресної вимоги? Причому цікавить – як теоретично, так і практично (які документи, позови і т.д. беруть участь у врегулюванні). Як це питання може вирішуватися між СК? У чому особливості досудового врегулювання, в судовому процесі і на стадії виконавчого провадження?

Заздалегідь дякую.

Відповідь

Добрий день, спасибі за Ваш питання.

Регрес пред’являється в двох формах: досудовій та судовій. На досудових стадіях регрес пред’являється після виплати страхового відшкодування. Тобто винуватцю ДТП виставляється аргументоване регресну вимогу (претензія) з копіями документів, що обгрунтовують права страхової компанії. У своєму регресних вимозі (претензії) страхова компанія повинна обґрунтувати правомірність виплати за договором страхування свого клієнта (копія договору страхування, документи компетентних органів, копії розрахунку страхового відшкодування, страхового акта, копії документів, що підтверджують законність експлуатації застрахованого майна страхувальником і т.д.) . Крім цього, страхова компанія також повинна обґрунтувати розмір своїх вимог до винуватця (копії експертиз, кошторисів, рахунків і т.д.), а також довести наявність права зворотної вимоги (копії платіжних документів, що підтверджують оплату страхового відшкодування своєму клієнтові). Іноді бувають сумнівні форми «регресу» з боку страхової компанії, коли ще до моменту виплати за договором страхування страховик пропонує винуватцю частково розрахуватися з потерпілим (страхувальником) з якимось дисконтом в обмін на відмову від регресних вимог. Така практика є, але це не зовсім законно і навіть неправильно в таких випадках говорити про реалізацію страховою компанією права регресу. Між страховими компаніями все також вирішується достроково просто. Страховик, який справив виплату страхового відшкодування, зазвичай починає спілкуватися з особою, відповідальною за заподіяну шкоду, в телефонному режимі. Винуватець зазвичай повідомляє номер свого договору страхування цивільної відповідальності і переадресовує регресні вимоги в свою страхову компанію. У цьому випадку страхова компанія потерпілого звертається в страхову компанію винуватця із заявою про виплату страхового відшкодування в порядку регресу. До такої заяви додаються копії документів як до звичайного регрессному вимогу. Судовий процес та виконавче провадження не відрізняється від звичайних цивільних або господарських спорів. Хоча іноді можна отримати оригінальні формулювання відмов страхових компаній і в рішеннях судів. Іноді, наприклад, суди і страховики відмовляють іншим страховикам в задоволенні регресних вимог і позовах на підставі того, що страхова компанія не є уповноваженим на отримання страхового відшкодування суб’єктом. Однак абсолютна більшість таких рішень потім скасовується в аппеляционной інстанції. Сподіваюся, що в цілому пояснили. Хоча нюансів насправді маса, якщо хочете уточнити якийсь конкретний питання, то можемо зустрітися.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити