Володимир
Добрий день!
Допоможіть розібратися в ситуації. Приблизно рік тому я потрапив в ДТП, пошкодження були незначні, але до згоди ми з потерпілим так і не прийшли, довелося викликати ДАІ. Винним визнали мене, склали протокол і розбіглися. Надалі в суді я заплатив штраф приблизно 300грн і з радістю забув за цей сумний випадок, так як страхова компанія повинна була покрити всі витрати.
Сьогодні (приблизно через 1 рік після ДТП) мені дзвонить потерпілий і каже що страхова відмовляється йому виплачувати його гроші посилаючись на те, що моя страховка 3 типу і зареєстрована на іншу людину і запропонував мені заплатити кругленьку суму або він подасть на мене в суд. Я охоче погодився на суд, так як чув, що такі справи треба вирішувати тільки через Моторно транспорте бюро.
Правильно я зробив чи в цій ситуації є якісь підводні камені?
Відповідь
Володимир, добрий день! Дякую за Ваше запитання. Ваша ситуація зрозуміла, але на жаль, нічого втішно повідомити для Вас не зможемо. Мабуть дію договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, який був у Вас на момент ДТП, не поширювалося на Вас. У цьому особливість договору «третього типу». Він діє на обличчя або обмежена кількість осіб, зазначених у полісі за умови, що вони управляють конкретним автомобілем, який також вказаний в полісі. Якщо Вас в переліку цих осіб немає, то страхова компанія правомірно відмовляє потерпілому, так як Вашу відповідальність цим договором не покривається. У зв’язку з цим у Вас є два варіанти: 1) самостійно відшкодувати збиток потерпілому; 2) рекомендувати потерпілому звернутися в Моторне (транспортне) страхове бюро України за регламентної виплатою, але після цієї виплати до Вас обов’язково піде регрес, але вже від МТСБУ. Що стосується судової перспективи справи, то питання також спірне. Ви можете клопотати про залучення МТСБУ як співвідповідача (якщо вирішите діяти за другим варіантом), але ймовірність, що це клопотання суд задовольнить дуже невелика. У практиці суд стягує збитки з особи, яка його безпосередньо заподіяла. Наша порада – візьміть матеріали, якими потерпілий обґрунтовує позов, ознайомтеся і визначитеся з обґрунтованістю позовних вимог. Якщо сума позову є необгрунтованою, наприклад, немає платіжних документів, що потерпілий фактично поніс витрати, еквівалентні ціні позову, спробуйте все ж вирішити питання в досудовому порядку. Це буде дешевше і для Вас і для потерпілого. Якщо ж нічого не вийде, то потрібно готуватися до судового розгляду, в разі необгрунтованості оцінки, проведеної потерпілим, замовляти на неї рецензію і аргументувати свою позицію.
Поділитись:
Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.
В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.
Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня