Як отримати повну суми страхового відшкодування

Євгеній

Доброго дня!

Я потрапив поза вчора в ДТП. Винуватець не я, машина у мене ваз 2110 2006р. випуску. Поїхав на СТО попередньо порахували 6800 грн. Почитавши вище викладене роблю такий висновок, СК винуватця виплатить мені в середньому на 40% менше тобто 4080грн. УВАГА! далі я поїду на СТО і скажу мастеру, так як машина у мене стара, всі роботи ви будете робити 40% дешевше Майстри мені скажуть – Це чому ??? ну а я їм всі виписки із закону, про страхування, про знос і так далі. Вони здивовано подивляться на мене скажуть – Ааааа і засукавши рукови зроблять мені мою ластівку як була, а то і краще в цей же день. І я забуду цього який з лівого ряду повортав на право і після цього пропонує мені 100 $ за повністю счесаний лівий бік, і походи в страхову, в ДАІ і стану житт поживати і добра наживати. Шановна редакціє, увага, питання – як мені бути в такому випадку? Тобто решта суми я буду платити зі своєї кишені ??? Або можна відсудити повністю суму за ремонт?

Відповідь

Добрий день! Так дійсно відповідно до вимог ст. 29 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», в зв’язку з пошкодженням транспортного засобу відшкодовуються витрати, пов’язані з відновлювальним ремонтом транспортного засобу з урахуванням зносу, розрахованого у порядку, встановленому законодавством. Знос може бути нараховано згідно Методики товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів. Для автомобілів іноземного виробництва знос нараховується після 7 років експлуатації, а для автомобілів вітчизняного виробництва після 5 років експлуатації. Нам необхідно розуміти, 6800 грн. це загальна сума відновлювального ремонту або вартість використання запасних частин. Один з важливих моментів, це те що знос не нараховується на роботи. Так 40% зносу можуть бути нараховані саме на певну деталь, і таким чином сума страхового відшкодування збільшитися. Якщо ж страхова компанія Вам налічує знос на весь відновний ремонт, той її дії незаконні. Ви можете оскаржити цю суму в судовому порядку, шляхом подання позовної заяви на страхову компанію, але за умови наявності доказів, які підтверджують підстави для зменшення або незаконного нарахування зносу. Також для виходу з Вашої ситуації пропонуємо Вам використовувати в ремонті б/у деталі.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити