Відшкодування шкоди заподіяної потерпілого в ДТП з винуватця

Наталя

Добрий день!
Наскільки законні підстави страхової компанії вимагати відшкодування збитків вартості постраждалого в ДТП автомобіля з винуватця аварії (крім франшизи)? Дякуємо!

Відповідь

Добрий день!

Нам треба розуміти проводилася виплата страхового відшкодування потерпілому чи ні і за яким договором. Після виплати страхового відшкодування за договором обов’язкового страхування СК має право подати регресний позов до винуватця ДТП, на підставах передбачених статтею 38 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Також згідно зі ст. 993 Цивільного Кодексу України та ст. 27 Закону України «Про страхування» передбачає правило, згідно з яким до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, в межах фактичних затрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за збитки. Таким чином, страхова компанія яка виплатила страхове відшкодування потерпілій стороні в ДТП, також має право звернутися до суду з регресним позовом з метою відшкодування збитків.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити