Що робити якщо страхова не платить

Андрій

Добрий день!

Було дтп восени 2012 року я наздогнав ззаду машину, я винен, оформили дтп вже суд був я заплатив штраф і забрав права. Їздили в Лафорт з потерпілим все оформили, тут він дзвонить недавно і каже давай гроші твоя страхова закрилася або я подам на тебе в суд, я хіба винен в цьому? Чи зможе він подати на мене в суд і через суд відсудити ці гроші? Величезне спасибі за відповідь.

Відповідь

Добрий день!

Згідно статті 22 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» при настанні страхового випадку страховик відповідно до страхових сум відшкодовує у встановленому цим Законом порядку оцінену шкоду, яка була заподіяна у результаті дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров’ю, майну третіх осіб. Ви абсолютно праві, дане відшкодування повинна оплачувати страхова компанія. Якщо ж страхову визнають банкрутом, то потерпілий може звертатися в МТСБУ. Згідно статті 41 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» МТСБУ за рахунок коштів фонду захисту потерпілих відшкодовує шкоду на умовах, в разі недостатності коштів та майна страховика – учасника МТСБУ, що визнаний банкрутом та / або ліквідований, для виконання його зобов’язань за договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності. Так як ваша страхова не визнаний банкрутом, то навіть якщо потерпілий подасть на Вас до суду, то в якості співвідповідача Ви можете залучити страхову компанію, і її зобов’яжуть виплатити відшкодування.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити