Хто повинен виплачувати страхове відшкодування

Ольга

Добрий день.

Мій чоловік скоїв ДТП. В результаті потерпілий перебував на лікуванні. Судовим рішенням чоловік був визнаний винним, його зобов’язали виплатити моральну та матеріальну шкоду потерпілому, лікарні виплатити знаходження потерпілого на лікуванні, судові витрати і проведення експертизи. Чоловік був застрахований. Про ДТП страхову повідомили вчасно.

Які з цих виплат проведе страхова? Дякуємо.

Відповідь

Добрий день!

Згідно статті 22 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» при настанні страхового випадку страховик відповідно до страхових сум відшкодовує у встановленому цим Законом порядку оцінену шкоду, яка була заподіяна у результаті дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров’ю, майну третіх осіб. Потерпілому відшкодовується також моральна шкода, передбачена пунктами 1, 2 частини другої статті 23 Цивільного кодексу України. СК відшкодовує не більше ніж 5 відсотків ліміту, встановленого договором страхування. Різницю між сумою відшкодування, визначеною судом, та сумою, яка має бути відшкодована страховиком, сплачує особа, яку визнано винною у скоєнні дорожньо-транспортної пригоди. Але треба пам’ятати про те що страхова компанія виплачує страхове відшкодування в межах страхової суми, яка встановлена договором страхування.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити