• Посольство Республіки Польща висунуло вимоги до договорів страхування осіб, що отримують польські візи
Блог
30Сен2018

Посольство Республіки Польща висунуло вимоги до договорів страхування осіб, що отримують польські візи

На сайті Посольства Республіки Польща в Україні була опублікована інформація про укладення договорів страхування подорожуючих до Польщі при подачі документів для отримання віз. Даний лист викликав різку негативну реакцію серед українських страховиків і фактично призвів до переділу цілого сегмента українського ринку туристичного страхування. Найбільшою мірою це торкнулося страхування виїжджаючих на роботу і навчання в Польщу.

Подача інформації у листі, в принципі, абсолютно логічна, польським консульським установам рекомендується перевіряти умови договорів страхування, які подаються разом з комплектом для отримання віз. Це зроблено з метою виключити можливість продажу компенсаційних договорів замість сервісних. Тобто коли договір не передбачає організації та оплати медичної допомоги, репатріації та інших послуг на території Польщі, а дає можливість отримати витрачені гроші на території України після надання необхідних документів. Також в зазначеному листі вимагається необхідність забезпечити покриття всіх витрат застрахованої особи в межах мінімальної суми страхового покриття в 30000 Євро, які стосуються необхідності повернення в Україну з медичних причин, наданням медичної допомоги, невідкладної госпіталізації, покритті витрат у зв’язку зі смертю застрахованої особи на території Польщі. Це теж правильно, оскільки більшість компаній вводили в договору страхування субліміти і таким чином обмежували свою відповідальність. Наприклад, страховик передбачав покриття в 100 Євро на один страховий випадок, формально виконуючи вимоги щодо страхової суми в 30000 Євро та, якщо витрати перевищували цю суму, у виплаті відмовляли. При цьому, багато вносили в договори пункти, які дозволяли навіть відмовити й при виникненні питання навіть на суму до 100 Євро.

Все начебто і правильно, але якби не кілька АЛЕ. По-перше, даним листом так і не обумовлена ​​необхідність ведення обмежень у договорах страхування на субліміти, а таких договорів продається достатня кількість. По-друге, немає ніяких узгоджених форм договорів, а тільки загальні рекомендації. При цьому жодного слова про заборону певних винятків з договорів страхування немає. По-третє, начебто і не обмежується можливість оформляти договір в будь-якій страховій компанії, але у компаній, які не є рекомендованими консули нібито повинні перевіряти умови договорів страхування на відповідність вимогам листа. Чітких критеріїв лист не містить, а навіть технічне виконання перевірки умов договорів страхування, з огляду на кількість людей, які звертаються за візами уявити складно. І найголовніше, в даному листі рекомендується перелік страхових компаній, договори страхування яких відповідають вимогам польського законодавства. Мова йде про наступні СК — PZU Україна, Глобал Гарант, Провідна, Гардіан, Еталон, Княжа, Європейське туристичне страхування. Фактично незрозуміло про які договори страхування зазначених страховиків йде мова — ті, що подавалися для проходження акредитації, але тоді питання — де ці форми, а найголовніше, що заважає використовувати інші, щоб зменшити платіж. Більш того, деякі із зазначених компаній і раніше пропонували надвисокі комісійні для агентів, що ставить під сумнів питання використання коректних форм договорів страхування і виконання взятих на себе зобов’язань.

Але найголовніша проблема в тому, що договори страхування інших страховиків просто перестали приймати. При цьому, деякі страхові агенти, навіть розповідають про те, що візові центри при наявності договорів страхування інших компаній, які не представлені в списку, документи приймають, але пишуть на комплекті «не рекомендовано» і залишають питання на розсуд консула. Що може спричинити відмову, а деякі страховики стверджують, що такі відмови вже мали місце. Тобто виникає питання, наскільки виконавці дотримуються рекомендацій зазначеного листа. Виникають сумніви в тому, що вони розглядають умови договорів по суті, а не виключають страхову компанію тільки за назвою із зазначеного списку.

Багато страхових агентів масово відмовилися від продажів страхових продуктів страховиків, з якими працювали раніше на користь компаній з наведеного вище списку. Відповідно зазначені страхові компанії в даний момент мають можливість впливати на ринок — встановлювати ціни, розмір комісійної винагороди, варіювати умовами страхування. І вже зараз очевидно, що в деяких випадках дані прояви мають місце і зовсім не на користь клієнтів

Ми аналізували програми страхування, які пропонуються декількома страховиками зі списку рекомендованих компаній, аналізували їх показники, практику роботи на ринку і т.д. На наш погляд, даний список нічого не змінить, а навпаки посилить монопольне становище деяких страховиків, які були відібрані за незрозумілими критеріями.

А це означає, що незважаючи на посилення контрольних заходів з боку польських дипломатичних установ страхувальникам в Україні залишається сподіватися тільки на себе. Тому потрібно брати в руки договір страхування і аналізувати пропоновані умови незважаючи на те, що компанія «в списку», не покладатися на рекомендації, коли компанія пропонує абсурдно низьку ціну, бути акуратним в роботі з агентами і свідомо робити свій вибір, щоб потім не мати проблем.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо