Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Виплата без зносу

Ігор:

День добрий!

Не пам’ятаю але в цивільному кодексі сказано що необхідно відшкодувати збиток в повному обсязі, а не вираховувати амортизацію автомобіля, я ж його не продаю, де оцінюється знос, чому страхова намагається вирахувати з бампера знос? Я ж на ньому не їжджу і машині 3 роки. Це якась хитрість? Питання: навіщо тоді Держава змушує купувати цю послугу, якщо я не отримаю відшкодування в повній мірі, це суперечить конституції УКРАЇНИ.

Відповідь:

Доброго дня, Ігоре! Дякуємо Вам за запитання.

Відповідно до ч. 1 ст. 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, заподіяна юридичній або фізичній особі, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Однак в амортизаційному зносі ніякого підступу немає.

Логіка наступна, бампер, який експлуатувався протягом трьох років, втрачає у вартості, як і будь-який інший виріб, що знаходиться в експлуатації. Його вартість не може дорівнює вартості нової деталі. При цьому страхова компанія зобов’язана виплатити відшкодування з урахуванням вимог ч. 1 ст. 1166 Цивільного кодексу України, тобто страховик зобов’язаний сплатити вартість аналогічної неушкодженою трирічної деталі. Оскільки ринкова вартість деталей на вторинному ринку не може бути достатньо об’єктивної величиною, то застосовують коефіцієнт зносу. Це відсоткова величина, на яку зменшується вартість нової аналогічної деталі в залежності від терміну її експлуатації. Однак з урахуванням останніх змін Методики товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів, внесених наказом Міністерства юстиції України та Фонду державного майна України № 1335/5/1159 від 24 липня 2009 року, знос починає нараховуватися на транспортні засоби іноземного виробництва після 7 років експлуатації, а на транспортні засоби вітчизняного виробництва після 5 років експлуатації.

Безумовно, з цього правила є винятки, але ми могли б рекомендувати Вам попросити пояснень у страховій компаній щодо причини нарахування амортизаційного зносу на Ваш автомобіль.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо