Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Утримання ПДВ при виплаті страхового відшкодування

Юлія:

Вітаю!

Велике спасибі за попередню відповідь.

Минуло вже 5 місяців з дня ДТП, нарешті, зволили порахувати суму компенсації. Тепер виникає питання з ПДВ.

Страхова компанія збирається перераховувати гроші на наш особистий рахунок, попередньо утримавши ПДВ. Наскільки це законно? Нам же ніхто не продасть бампер, крило і т.д. без урахування ПДВ. Виходить, що нам потрібно доплачувати зі своєї кишені? Підкажіть, будь ласка, як бути?

Велике дякую!

Відповідь:

Юлія, добрий день!

Куди перераховувати гроші це виключно Ваше рішення, а не страхової компанії. Тому Ви можете попросити їх перерахувати кошти на рахунок СТО — платника ПДВ і на цьому питання буде знято.

Що стосується правових підстав утримання ПДВ, то вони вкрай сумнівні. Страхові компанії керуються листом ДПА № 10143/5 / 16-1516 від 21.08.2009р.Крім того є роз’яснення Верховного Суду України про те, що суди повинні встановлювати ким проводився відновлювальний ремонт — платником ПДВ або особою, яка не є платником ПДВ. У другому випадку судам було рекомендовано не враховувати суми ПДВ при визначенні розміру відшкодування.

Таким чином, діючих норм права, що регулюють утримання ПДВ з сум страхового відшкодування немає. Практика ж складається різноманітна. У деяких випадках суди задовольняють такі позови, а в деяких ні. Якщо Ваша сума ПДВ значна, то можна письмово звернутися в страхову компанію з вимогою зарахувати гроші на рахунок платника ПДВ, у разі ремонту у платника ПДВ можна надати чеки та акти виконаних робіт і таким чином зняти питання шляхом отримання доплати. Також можна при невеликому державнрму миті звернутися до суду першої інстанції і на перших засіданнях або до засідань домовитися зі страхової компанії про мирову угоду (часткове погашення ПДВ) або домагатися рішення на свою користь. Таких рішень теж не мало.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо