Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Страхову компанію винуватця объявили банкрутом

Інна:

Доброго дня!

Страхова банкрут. ДТП було скоєно 28.07.17р. В понед. 31.07.17р. було написано заяву в страхову. Копії не дали. Я винуватець. По готовності постанови, попросили її завести. Офіси не працюють. В неті пишуть що ліцензія не дійсна з 20.09.17р.

Підкажіть, що робити далі?

Відповідь:

Інна, добрий день! Дякую за Ваше запитання.

У Вашому випадку є кілька сценаріїв розвитку ситуації.

Перший сценарій — це, коли потерпілий звернеться до Вас з позовом про заподіянні матеріальних збитків. На жаль, з 2016 року судова практика така, що потерпілий сам вирішує до кого пред’явити вимоги в зв’язку з ДТП (винуватцю або його страхової компанії). З огляду на, що в даному випадку відповідальність за Вашу страхову компанію буде нести Моторне (транспортне) страхове бюро України, потерпілого можуть не влаштувати терміни отримання виплати відшкодування від Бюро.

Другий сценарій — це, коли потерпілий в порядку, встановленому Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» буде звертатися за регламентної виплатою в Моторне (транспортне) страхове бюро України. Тому, на мій погляд, це питання потрібно вирішити з потерпілим, щоб потім не опинитися в незручному становищі.

Порядок виплати в Бюро наступний. Вони оголосять термін для прийняття претензій від потерпілих, кому повинна була проводити виплати відшкодування Ваша страхова компанія. Якщо потерпілий у ДТП з Вами подасть в МТСБУ в даний термін всі необхідні документи, то частина виплати він отримає за рахунок фонду, сформованого страховиком. Ця частина визначається наступним чином — з усього обсягу грошових коштів в першу чергу задовольняються претензії, пов’язані з відшкодуванням шкоди життю і здоров’ю. Всю що залишиться в рівних частках буде розподілено між іншими заявниками. Збиток, який перевищить цю частину, можна буде отримати тільки після визнання страхової компанії банкрутом і затвердження її ліквідаційного балансу. Практика показує, що це не менш, ніж три роки.

І ще кілька моментів — перешліть повідомлення про ДТП по пошті на юридичну адресу страховика з описом і зворотним повідомленням. Це допоможе в разі суду. Обов’язково вкажіть, що відправляєте повторно, так як Вам відмовилися в відділенні видати копію, а тепер воно закрите. Якщо у Вас є свідки, які можуть підтвердити, що раніше Ви зверталися в страхову компанію, то обов’язково пошліться на них. Зберігайте опис і чек, що підтверджує відправку у себе, поки ситуація не вирішиться. Якщо отримаєте повідомлення про вручення або конверт повернеться, то також зберігайте і ці документи.

У разі звернення потерпілого з позовом до Вас, то необхідно залучати в якості третьої особи Моторне (транспортне) страхове бюро України і вирішувати питання про подальше його притягнення як співвідповідача.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо