Страхової виплати не вистачає на ремонт автомобіля

Марина

Добрий день!

Підкажіть будь ласка: ДТП було 31.05.2017. Страхова “CENZOR”, експертизи страховика на руках немає. Страхова знаходиться в Києві, я в Кривому Розі. Він зробив експертизу і відправив в СК. Страхова його експертизи не оцінила, сказала, щоб він повторно зробив знімки і склав акт, мовляв не може бути таких ушкоджень. Він зробив повторний огляд, склав акт і вислав їм. Автомобіль Hyundai I10 2008 року випуску. Страхова нарахувала суму до виплати 5200. На СТО (робота + матеріали) нарахували 18545. У винуватця грошей немає, чому, власне, вирішили і вирішувати через страхову … знала б, що вони призначать 4Ю частина від всієї суми, відразу б вирішували на місці, або через суд або ще якось. А з ним теж, якщо через суд, навіть якщо і призначать йому виплачувати, він же буде в змозі виплачувати, грубо кажучи, по 50 грн в місяць … теж не варіант. Чи реально, домогтися повної виплати, а не те, що вони пропонують?

Відповідь

Марина, добрий день! Я постараюся максимально повно описати ситуацію і дати свої рекомендації.

Щоб від чогось відштовхуватися і міркувати – потрібно розуміти, яка станція і, виходячи з чого, СТО визначила вартість відновлювального ремонту в розмірі 18545 гривень. Якщо мова йде про СТО авторизованого дилера і нові деталі, то в даному випадку сперечатися зі страховою компанією не має сенсу.

Справа в тому, що відповідно до Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» виплата страхового відшкодування проводиться з урахуванням зносу. У Вашому випадку підстава для застосування коефіцієнта зносу можна поставити під сумнів – термін експлуатації автомобіля перевищує 7 років. Максимальний знос складає 70%. У Вашому випадку коефіцієнт фізичного зносу буде в діапазоні 50% – 65%. Розрахунок я привожу приблизно, тому що не маю даними про дату початку експлуатації, комплектації автомобіля, технічний стан і т.д. Зазначений мною розмір коефіцієнта фізичного зносу означає, що вартість нових запасних частин при розрахунку матеріального збитку буде зменшена на 50% – 65%.

Якщо мова йде про СТО авторизованого дилера, то страхова компанія і не повинна відштовхуватися від їх вартості відновлювального ремонту. Розцінки такої станції повинні прийматися до уваги, якщо на ній фактично був проведений ремонт, який уже оплачено і є відповідний акт виконаних робіт. У Вашому випадку страхова компанія повинна відштовхуватися від рекомендованих імпортером цін на запчастини і середніх розцінок на норма-годину. Відповідно це і може пояснити різницю в ціні ремонту на СТО авторизованого дилера і розрахунку матеріального збитку, проведеного на замовлення страхової компанії.

Якщо ж розрахунок Вам робила не СТО авторизованого дилера з урахуванням деталей, які були раніше в експлуатації, то такої різниці бути не повинно. Тоді мова йде про можливе зловживання з боку страхової компанії і штучному заниженні розміру збитку.

При розрахунку також не можна не брати до уваги і той факт, як і куди Ви просили перерахувати суму страхового відшкодування, а також безумовну франшизу за договором страхування. Якщо Ви просили страхову компанію перерахувати гроші Вам на карту, то це ще втрата ПДВ – 20%. Максимальні втрати на франшизі можуть становити до 2000 гривень (з Вашого листа не зрозуміло – яка франшиза за договором страхування винуватця ДТП). Ці відрахування також необхідно брати до уваги при розрахунку розміру страхового відшкодування.

Тому, необхідно чітке розуміння – яка станція проводила оцінку для Вас і, вартість яких деталей вони відображали в рахунку (нових або б / у), яка франшиза за договором страхування винуватця, куди Ви просите перерахувати страхове відшкодування.

Якщо все ж мова йшла про б / у деталях, то необхідно готуватися для подальшого спору зі страховою компанією і формувати доказову базу. Для цього бажано замовити оцінку у альтернативного оцінювача. Отримавши розрахунок, Ви зможете чітко розуміти – чи зловживає страхова компанія і наскільки саме вона намагається знизити розмір страхового відшкодування. Далі вже можна буде планувати свої подальші дії – оскарження дій страхової компанії і залученого ними оцінювача в Національній комісії з регулювання фінансових послуг України.

Звертаю Вашу увагу, що при подачі такої скарги необхідно клопотати про направлення їх звіту на рецензування до Фонду державного майна України. Або ж вирішувати суперечку в судовому порядку. До розуміння, на які цифри Ви потенційно зможете вийти, я не зможу дати Вам однозначну пораду щодо подальших дій і доцільності судового розгляду.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити