Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Правомірність виплати страхового відшкодування без ПДВ по автоцивілці

Сергій:

Привіт!

Автомобіль винуватця події зі мною дтп виявився не застрахований по ОСАГО. У цьому випадку, відповідно до закону про страхування, нанесену мені шкоду виплачує МТСБУ. Так і сталося, але тільки замість належних 13000 грн., МТСБУ мені виплатило 10600 грн.

Я подзвонив співробітникові МТСБУ, який вів мою справу, він пояснив мені, що утриманий ПДВ і щоб повернути утриману суму, потрібно взяти на СТО де проводився ремонт мого автомобіля, акт виконаних робіт, чеки про оплату і копію документа, що підтверджує, що вони є платниками ндс. Я йому пояснюю, що акт виконаних робіт і чеки про оплату у мене на руках, але сто є платником єдиного налогу .Він мені відповів, що в такому разі повернення недоплаченої суми не буде і можу я тільки в судовому порядку вимагати її у винуватця дтп.

Підкажіть, будь ласка, чи правомірні такі дії з боку МТСБУ.

Відповідь:

Добрий день, Сергій! Дякуємо за Ваш питання.

Такі дії однозначно є незаконними. Прикро, що той, хто повинен брати участь в нормальному функціонуванні ринку допускає такі дії. Всі страховики, в тому числі і МТСБУ при такому рішенні посилаються на роз’яснення Державної податкової адміністрації України. Хоча таке роз’яснення не є джерелом права, тобто воно не містить норм права. Більш того, судова практика однозначна в цьому питанні, виплата повинна проводитися з урахуванням ПДВ на підставі ст. 29 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо