Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Отримання страхового відшкодування, якщо немає постанові про винність другого учасника

Антон:

Добрий день!

Було ДТП. Співробітники ДАІ склали протокол тільки на мене (хоча винуватцем був другий учасник). Після тривалих судових тягонин, суд виніс рішення: «справу про притягнення до адміністративної відповідальності мене по ст.124 кодексу України про адмін правопорушення — закрити у зв’язку з відсутністю в моїх діях адміністративного правопорушення. Копії матеріалів справи по ДТП направити в ДАІ для визначення наявності порушень правил Дорожнього Руху України в діях другого водія. «. При зверненні в страхову компанію ( «МСК» Харків, де по ОСАГО застрахований автомобіль другого учасника) у мене взяли пояснювальну про ДТП, копії посвідчення водія, реєстраційного талона на авто, копію рішення суду, заяву про страховий випадок (другий водій але повідомив про ДТП ). В усній формі співробітником страхової було сказано: «що дана постанова суду не є підставою для виплати збитку, тому що в ньому немає слів що я «не винен» і що треба чекати поки ДАІ розбереться з повернутою справою по ДТП з суду».

Як бути в цьому випадку і які кроки необхідно зробити? Може варто відправити на ім’я директора страхової повний пакет документів необхідних для виплати рекомендованим листом поштою? І в цьому випадку буде зафіксований факт отримання страхової повного пакета документів. Де можна дізнатися точний список документів для подачі в страхову на відшкодування збитку? Заздалегідь дякую!

Відповідь:

Добрий день!

Що стосується Вашої ситуації, то можу сказати наступне. Стаття 35 ЗУ «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» передбачає порядок звернення в страхову компанію в разі дорожньо-транспортної пригоди. Для отримання страхового відшкодування потерпілий або інша особа, яка має право на отримання відшкодування, протягом 30 днів з дня повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду подає страховику заяву про страхове відшкодування. До цієї заяви повинні додаватися: паспорт громадянина; документ, що засвідчує право заявника на отримання страхового відшкодування (довіреність, договір оренди, свідоцтво про право на спадщину), у разі якщо заявник не є потерпілим або його законним представником; довідка про присвоєння одержувачу коштів ідентифікаційного номера платника податків (при його присвоєння), якщо заявником є фізична особа; документ, що підтверджує право власності на пошкоджене майно на день скоєння ДТП, — у разі вимоги заявника про відшкодування шкоди, заподіяної майну; відомості про банківські реквізити заявника (за наявності). Вищевказані документи надаються для огляду та зняття копії або в копіях, завірених заявником. Страховик має право вимагати для огляду оригінали зазначених документів. Решта документів надаються в оригіналі або належним чином оформленої копії. Належно оформленою копією документа є копія, завірена органом, установою чи організацією, яка його видала, або нотаріально засвідчена або завірена особою, якій подається заява про страхове відшкодування. Дійсно для того щоб провести виплату потрібно визнання провини іншого боку дорожньо-транспортної пригоди в судовому порядку. У Вашому випадку Ви самі повинні ініціювати направлення матеріалів в ДАІ про притягнення другого учасника до адміністративної відповідальності. Ви повинні звернутися в ДАІ надавши копію постанови суду, в якому зазначено що ви невинні. Після цього ДАІ має скласти протокол, і подати документи до суду про притягнення до відповідальності винну сторону. Після цього суд винесе постанову.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо