05 Серпня 2019 Новини
Однією з поширених причин залиття квартир є несправність систем централізованого водопостачання та водовідведення. Мова йде про забруднення або порушення цілісності центральних стояків подачі води і каналізації. Тому дуже актуальним є питання – хто повинен відшкодовувати збитки в таких випадках.
Відповідно до ч.ч. 2, 4 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових договорів можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.
Традиційно в таких випадках намагаються пред’являти претензії ЖЕКу, однак це не завжди вірно. Необхідно розбиратися, хто в даному випадку є виконавцем за договором надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення. У деяких випадках управитель, балансоутримувач, а іноді і власник, укладає окремо договір на отримання таких послуг.
Порядок укладання договору, обліку наданих послуг та розподілу відповідальності регулюється Постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21 липня 2015 року. Саме п / п. 5, 10, 12 п. 32 зазначеної Постанови зобов’язують виконавця за договором надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення утримувати в належному стані зазначені системи і усувати несправності. Більш того, п / п. 18 п. 32 цієї ж Постанови передбачено відповідальність виконавця за неналежне виконання своїх обов’язків.
Тому завжди необхідно уточнювати – хто є виконавцем за договором надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення, саме ця особа і має бути відповідачем у справі.
Поділитись:
Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня