07 Червня 2023 Новини

Вимоги до регулювання діяльності посередників у сфері страхування та перестрахування оновлюються НБУ.

Національний банк України висуває до громадського обговорення оновлені вимоги щодо регулювання посередницької діяльності у сфері страхування та перестрахування.

Новий Закон України “Про страхування” передбачає запровадження нових підходів до регулювання діяльності страхових посередників. Цей процес розраховано на два етапи.

Перший етап (з 1 січня 2024 року) наберуть чинності положення, які в цілому відповідають існуючому підходу до регулювання з окремими уточненнями, мета яких – підготувати ринок до виконання нових вимог, наближених до європейської практики.

Другий етап (з 1 січня 2025 року) передбачає концептуальне оновлення підходів до регулювання посередницької діяльності у сфері страхування відповідно до вимог Директиви 2016/97/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 20 січня 2016 року про реалізацію страхових продуктів. Серед ключових новацій – запровадження регулювання, реєстрації та підвищення вимог до кваліфікації і навчання всіх категорій страхових посередників, у тому числі страхових агентів та працівників страховка, які реалізують страхові продукти.

Передбачено, що будуть змінені підходи щодо обсягу та необхідності розкриття страховими посередниками інформації клієнтам під час укладання договорів страхування.

Зараз з метою забезпечення реалізації першого етапу оновлення регулювання посередницької діяльності у сфері страхування Національний банк України пропонує для громадського обговорення проєкт відповідного нормативно-правового акта.

Зазначеним вище проєктом Постанови НБУ пропонується:

  • поширити регулювання Національного банку щодо провадження діяльності страхового агента на фізичних осіб-підприємців (на сьогодні діяльність страхових агентів регулюється актом Кабінету Міністрів України);
  • розширити можливості для представництв брокерів-нерезидентів здійснювати зарахування та перерахування страхових (перестрахових) премій головному офісу брокера-нерезидента;
  • надати право Національному банку виключати з Державного реєстру страхових та перестрахових брокерів осіб, пов’язаних з країною-агресором.

Також висувається пропозиція визначити фіксовані строки подання брокерами до Національного банку України опитувальника та документів, що підтверджують проведення брокерами своєї діяльності у відповідність до вимог «Положення про реєстрацію страхових та перестрахових брокерів та умови провадження посередницької діяльності у сфері страхування».

Передбачено, що проєкт постанови після її прийняття діятиме до 1 січня 2025 року – дати введення в дію розділу XII “Реалізація страхових та перестрахових продуктів” нового Закону України “Про страхування”.

Поділитись:

Читайте також

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Пакет "Економ"

Ми пропонуємо лімітований комплект консультацій та підготовку комплекту документів для звернення до суду.

Подальші дії Ви зможете виконати самостійно.

Замовити

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити