27 Грудня 2022 Новини

Валютні обмеження для страховиків щодо перестрахування нерезидентам пом’якшено

НБУ пом’якшив валютні обмеження з 13 грудня 2022 року страховикам для здійснення страхових платежів за договорами перестрахування, укладеними з нерезидентами. Це стосується як договорів, укладених до 24 лютого 2022 року за документами, які були складені до 31 травня 2022 року; а також договорів, укладених із 24 лютого до 31 травня 2022 року, якщо їх умовами передбачено покриття воєнних ризиків.

При цьому установлено чіткі вимоги для здійснення відповідних операцій: перестраховик-нерезидент, з яким укладено договір перестрахування, має відповідати рейтингу фінансової надійності рівня не нижче, ніж “A3” (Moody’s Investors Service), “A-” (Standard & Poor’s), “A-” (Fitch Ratings), “A-” (A.M. Best).

Щодо українських страховиків, які здійснюють перестрахування, то вимоги наступні:

  • відсутність рішення НБУ про визнання структури власності страховика непрозорою;
  • відсутність рішення НБУ про визнання ділової репутації страховика, його власників істотної участі або керівників чи ключових осіб небездоганною;
  • дотримання страховиком нормативу платоспроможності та достатності капіталу й нормативу ризиковості операцій.

Змога сплачувати валютні платежі за договорами з перестраховиками-нерезидентами забезпечить дотримання страховиками зобов’язань перед клієнтами в Україні та міжнародними партнерами, що виникли станом на 31 травня 2022 року, в свою чергу – це збереження безперервності роботи страхового ринку країни. А вимоги для здійснення таких операцій, розроблені та впроваджені НБУ, зможуть упередити непродуктивний відплив капіталу та захистять міжнародні резерви України.

Поділитись:

Читайте також

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Пакет "Економ"

Ми пропонуємо лімітований комплект консультацій та підготовку комплекту документів для звернення до суду.

Подальші дії Ви зможете виконати самостійно.

Замовити

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити