31 Серпня 2023 Новини

Претензії СК “Інгосстрах” до ПриватБанку на понад 200 мільйонів були відхилині Верховним Судом України.

Верховний суд України 4 липня 2023 р. залишив в силі рішення судів попередніх інстанцій про відмову в задоволенні позову страхової компанії “Інгосстрах” проти ПриватБанку щодо стягнення з останнього нібито завданих цій компанії збитків у вигляді недоотриманих доходів в розмірі 209,5 мільйона гривень.

Державна фінустанова повідомляє, що свої рішення суди аргументували тим, що компанія не надала належних доказів протиправної поведінки банку, наявності шкоди та її розміру.

Банк заявляє: “Перемога ПриватБанку у справі є свідченням беззаперечного верховенства права і справедливості. Колишнім власникам та повʼязаним з ними компаніям, які ініціюють проти банку та держави сотні позовів на мільйони і мільярди гривень, навіть попри війну не вдасться оминути закони і уникнути правосуддя. Банк твердо стоятиме на захисті інтересів вкладників та держави у судових процесах з ексвласниками”.

В той же час аналогічну справу за позовом страхової компанії “Кредо” про стягнення з ПриватБанку нібито завданих збитків в розмірі 374,7 мільйона гривень, яка розглядалась цього ж дня, Північній апеляційний господарський суд переніс на 8 серпня.

Банківська установа зазначає: “ПриватБанк розраховує на об’єктивний та справедливий розгляд справи, з урахуванням обов’язкових для суду апеляційної інстанції висновків Верховного суду щодо застосування норм права у подібних позовах”.

Фінустанова акцентує, що в 2014 році діючий тоді топменеджмент банку уклав з “Інгосстрах” та “Кредо” договори доручення на виконання страхових агентських послуг. А вже після своєї націоналізації у грудні 2016 року, ПриватБанк створив відкриту платформу з обрання страхових компаній, які надаватимуть послуги клієнтам банку.

 

Після скасування в травні 2022 року ухвали суду, яка забороняла держбанку розривати договірні відносини з “Інгосстрах” та “Кредо”, ПриватБанк скористався правом на відмову від подальшого виконання договорів.

Наступним був крок Національного банку України, який анулював ліцензію СК “Інгосстрах” у зв’язку з невідповідністю структури власності компанії вимогам законодавства України. У 2022 році “Інгосстрах” та “Кредо” звернулись до суду з вимогами стягнути з банку “збитки у вигляді недоотриманої вигоди” у загальній сумі понад 500 мільйонів гривень за невиконання договорів доручення.

Варто зазначити, що разом з анулюванням ліціензії “Інгосстрах” 24 березня Національний Банк України заборонив роботу іншої відомої СК – “Провідна”, яка займала навіть значно більшу частину ринку (2,7% за обсягом страхових премій в 2022 році).

Поділитись:

Читайте також

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Пакет "Економ"

Ми пропонуємо лімітований комплект консультацій та підготовку комплекту документів для звернення до суду.

Подальші дії Ви зможете виконати самостійно.

Замовити

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити