20 Лютого 2024 Новини

НБУ погодив з Мінекономіки та Мінфіном концепцію з обов’язковим страхуванням воєнних ризиків

НБУ завершив розроблення концепції створення механізму страхування воєнних ризиків, яку вже погоджено з Міністерством економіки та Міністерством фінансів.
 
Це була довга робота, яку за підтримки Світового банку розпочали ще у 2022 році. На сьогодні концепція і цей механізм уже узгоджені основними профільними партнерами – Міністерством економіки, Міністерством фінансів.
 
Концепція і механізм передбачають обов’язкове страхування воєнних ризиків певного проєкту об’єктів. Список самих воєнних ризиків на першому етапі запуску механізму буде дуже сильно обмежений. Тому що саме поняття “воєнно-політичні ризики” – дуже широке, воно охоплює багато всього, зокрема ризики зміни регуляцій. На першому етапі мова йде виключно про прямі матеріальні втрати внаслідок воєнних дій: знищення, пошкодження, потужності, майна тощо.
 
Обов’язкове страхування дасть можливість залучити до цього процесу дуже велику кількість об’єктів, що дасть можливість суттєво знизити вартість такого страхування.
 
Діятимуть три рівні покриття:
  • вітчизняні страхові компанії,
  • державне агентство (страхування – ІФ-У);
  • західні перестрахувальні компанії.
 
Напрацьована концепція потребує деякої деталізації, зокрема щодо переліку об’єктів, які підлягатимуть обов’язковому страхуванню.
 
Світовий банк, Європейська комісія, інші міжнародні партнери, включно з міжнародними перестрахувальними брокерами, долучалися до розроблення механізму та висловили повну готовність надавати усю технічну допомогу під час написання законопроєкту.
 
Загалом НБУ розраховує, що механізм запрацює вже цього року.

Поділитись:

Читайте також

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Пакет "Економ"

Ми пропонуємо лімітований комплект консультацій та підготовку комплекту документів для звернення до суду.

Подальші дії Ви зможете виконати самостійно.

Замовити

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити