Стягнення страхового відшкодування з винуватця ДТП

Богдан

Доброго дня, мій батько дряпнув джип. Він винен (пошкоджено 2 двері, поріг), джип під Каско, машина під цивілкою оформлена на мене, ремонт джипа порахували на 112 000 грн., В Полісі написано що максимальна сума виплати 50 000 грн.

Питання:

1 . Я так розумію, моя страхова виплатить 50 000 грн, а 62 000грн. доведеться платити батькові?

2. якщо так, то як вони будуть вимагати ці 62 000 грн., батько пенсіонер, працює лікарем в РАПН лікарні, машина коштує не більше 15 000 грн., я військовий (зараз в АТО), теж таких грошей і близько нема.

3. Якщо буде виплата частинами, то якою буде сума місячної виплати (зарплата батька 2500 з пенсією)?

4. Що порадите, я впринципі в АТО за 8 місяців можу заробити ці гроші і виплатить, якщо я виживу, але батько не захоче щоб я це робив (я вже повинен їхати додому через 2 місяці) .

P.S .: На перед дякую! Воюю тут, а комерсанти, які накрали грошей обманюючи країну і людей, накупали дорогих машин, принижують і душать нас далеко за лінією фронту (((

Відповідь

Добрий день, Богдане! Що стосується суми, яку Вам можуть виставити в порядку регресу, то вона швидше за все виявиться нижчою. Справа в тому, що виплата по КАСКО – це виконання умов договору страхування, а не компенсація матеріального збитку.

Наприклад, потрібно розглянути питання на нарахування зносу на замінні деталі, врахувати середньоринкові розцінки, а не вартість деталей авторизованого дилера і т.д. Але в будь-якому випадку, якщо розмір матеріальних збитків перевищить суму ліміту відповідальності страхової компанії в 50000 гривень, то залишок повинен буде компенсувати Ваш батько. Якщо у Вашого батька є майно (нерухомість, авто), то після рішення суду про стягнення з нього в примусовому порядку виконавець заарештує це майно і виставить його на торги. Сума, отримана від реалізації, піде на погашення боргу, після цього буде звернено стягнення на його доходи. Якщо мені не зраджує пам’ять, то це 20%. Тобто по 20% від заробітної плати буде щомісяця спрямовуватися на погашення боргу. І ще один нюанс. Після виплати страхового відшкодування по КАСКО до Вас матиме право регресу страхова компанія власника джипа. У практиці всі страхові компанії торгуються по регресах з боржниками – Ви можете домовитися про зменшення суми, про розстрочення без суду і т.д.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити