Виплата страхового відшкодування при простроченій страхівці

Оксана

Вітаю!
Підкажіть, будь ласка, що робити в даній ситуації. Ми з чоловіком потрапили в ДТП і являємося винними, по приїзду ДАІ виявилося, що наш страховий поліс на автомобіль закінчився як 10днів, про що на жаль ми забули. Дтп було повністю оформлене за процедурою, а так же нас аштрафавалі за відсутність страховки. Як нам поводитися далі по закону? Чи можемо ми за законом відшкодовувати збиток з заробітної плати (наприклад виплачувати збиток як едемесячний платіж з зп до повного погашення)? Залагодити питання з постраждалими при дтп ми не змогли, вони не захотіли подумали зможуть отримати по більше зі страховою, а коли виявилося що поліс прострочений було пізно.

Відповідь

Добрий день! Відповідно до статті 41 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» Моторне (транспортне) страхове бюро України за рахунок коштів фонду захисту потерпілих відшкодовує шкоду на умовах, визначених цим Законом, у разі її заподіяння транспортним засобом, власник якого не застрахував свою цивільно-правову відповідальність. Таким чином, відшкодовувати потерпілому збитки буде саме МТСБУ. Після відшкодування шкоди МТСБУ має право пред’явити до Вас регресний позов, оскільки на момент ДТП у Вас не було чинного договору страхування. У Вашому випадку Ви можете звернутися до потерпілого щоб врегулювати питання мирним шляхом. З ним вже ви можете домовитися про процедуру відшкодування. Можливо також чекати регресного позову від МТСБУ. У цьому теж є свої плюси. МТСБУ виплатить страхове відшкодування відповідно до реальної сумі матеріальних збитків яка не буде штучно завищено. І цю ж суму вже в порядку регресу МТСБУ буде вимагати з Вас.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити