Виплата страхового відшкодування не власнику автомобіля

Віталій

Добрий день!

Я потрапив в ДТП і є винуватцем. Ми з потерпілим оформили європротокол і надали його страховій компанії з усіма супутніми документами. Потерпілий керував ТЗ на підставі посвідчення про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт). Власник транспортного засобу перебуває за межами країни, а страхова компанія відмовляється відшкодовувати збиток грунтуючись про відсутність власника.

Чи є у них на це підстава, якщо страховки були у мене і у потерпілого? Представники СК кажуть, що питання про виплату вирішуватимуть лише з власником.

Дякуємо!

Відповідь

Доброго дня, Віталію!

Формально страхова компанія права. Для отримання відшкодування потерпілому необхідно обгрунтувати своє право на страхове відшкодування, оскільки шкода буде відшкодовуватися власнику транспортного засобу або його представнику (для цього необхідна довіреність з відповідними повноваженнями). Це передбачено п. 35.2, ч. 2, ст. 35 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів».І, на наш погляд, в судовому порядку, справа буде вирішена на користь страхової компанії. Але, є один момент, відповідно до п. 1.6, ч. 1, ст. 1 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів» до власників транспортних засобів прирівнюються особи, які їх експлуатують на законних підставах. І це може стати предметом переговорів зі страховою компанією, можливо представники страховика погодяться увійти в ситуацію і піти на зустріч.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити