Виплата страхового відшкодування МТСБУ, якщо відповідальність другого учасника не застрахована

Вікторія

Доброго вечора!

Згідно п.41.1. ЗУ про ОСЦПВВНТЗ, МТСБУ за рахунок коштів фонду захисту потерпілих відшкодовує шкоду на умовах, визначених цим Законом, у разі її заподіяння:а) транспортним засобом, власник якого не застрахував свою цивільно-правову відповідальність і майну, яке знаходилося в такому транспортному засобі.

Питання: чи можлива виплата Моторним бюро, якщо постановою суду встановлено, що автомобіль, який скоїв зіткненням з моїм (у нього немає поліса цивільної відповідальності, у мене є діючий) скоїв наїзд НЕ навмисно і не винен, так як намагався уникнути зіткнення з іншим учасником дорожнього руху.Машина, яка, можливо, спровокувала аварійну ситуацію поїхала (можливо, вона навіть не підозрювала про те що “є винуватицею”).

У зазначеному законі немає визначення, що вчинення наїзду повинна бути вчинена “винуватцем”, там йдеться просто про те, що наїзд скоєно незастрахованим транспортним засобом, що і звучить в постанові суду.

Підкажіть, чи є практика з цього питання?

Відповідь

Доброго вечора, Вікторіє! Дякую за Ваше запитання.

Практика з даного питання є. Відповідно п. 31.2 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» до випадків, коли шкода не відшкодовується, сюди належать випадки заподіяння шкоди при експлуатації забезпеченого транспортного засобу, в яких не виникає цивільно-правової відповідальності.

Так, відповідно до ч. 2 ст. 1166 Цивільного кодексу України, особа, яка завдала шкоди, звільняється від відповідальності, якщо доведено, що шкода заподіяна не з його вини. Таким чином, у другого учасника дорожньо-транспортної пригоди не виникає цивільно-правової відповідальності, виходячи з цього, МТСБУ також не повинно здійснювати виплату страхового відшкодування в Вашу користь.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити