Відмова у виплаті відшкодування при договорі страхування від нещасних випадків

Анатолій

Добрий день!

Є діючий договір страхування від нещасних випадків. Людину, яка оформила договір збила машина на пішохідному переході (результат гістології – помер в результаті ДТП), але при цьому в організмі було виявлено 3 промо етилового спирту.

Посилаючись не так на факт того, що страховий випадок настав у результаті ДТП, а на те, що було виявлено спирт в крові страхова відмовляється виплачувати. (П.4.2 Чи не визначаються страховими випадки травматічні пошкодженню та функціональні розладі, стійка страта застрахованих особою працезданості, смерть Застрахованої особи внаслідок нещасного випадка, Які відбуліся: … 6) у зв`язку з вживанням застрахованих особою алкоголю, наркотичного, цієї токсичної, психотропних речовини, ліків без призначення лікаря, самолікування або лікування особою, яка не ​​має медичної освіти.) страхове відшкодування, аргументуючи відмову згідно вищевикладеного пункту.

За результатм експертиз водій був винен.

Відповідь

Анатолій, добрий день!

Дякую за Ваше запитання.

Ситуація справді не проста. Позиція страхової компанії зрозуміла, вони виходять з того, що загиблий перебував у стані алкогольного сп’яніння. Фактично первинної причиною ДТП, виходячи з того, що Ви пишете, є наїзд на потерпілого, а не його стан. Однак, потрібно буде доводити в суді, що перебування в стані алкогольного сп’яніння не відноситься до настання страхового випадку.На практиці при рівні в 3 проміле зробити це буде вкрай складно. Так як страхова компанію наполягатиме на тому, що крім усього іншого саме стан загиблого також не дозволила запобігти ДТП. З огляду на, що такий рівень алкоголю в крові відноситься до станів важкого сп’яніння, всі симптоми цієї стадії, описані в медичній нормативної документації, будуть не на користь Вашої позиції.

Тому для того, щоб приймати рішення про доцільність рішення спірної ситуації в судовому порядку, потрібно розуміти фактичні обставини справи і наявність доказів, що виключають стан потерпілого – як причину ДТП.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити