Страхова компанія занизила вартість запчастин

Владислав

Доброго дня.

Страхова компанія занизила вартість нових запчастин на відновлення мотоцикла приблизно в п’ять шість разів. Гроші брати я відмовився. На прохання видати мені список запчастин і прайс листи і джерела цін на запчастини відмовляються видавати, мотивуючи, що все знаходиться в центральному відділенні в Києві.

Мотоцикл так то взагалі не підлягає відновленню. У нас в Україні ці запчастини взагалі не замовити, на зарубіжних ресурсах і каталогах є деякі запчастини, але не всі, там можна подивитися хоча б ціни, по ним я і робив підрахунок.

Якщо їм надати довідку про неможливе відновлення мотоцикла з-за пошкодження рами, можна буде стягнути повну вартість мотоцикла, звичайно ж з урахуванням зносу?

Відповідь

Владислав, добрий день!

Дякую за Ваше запитання.

Спробувати вирішити питання можна декількома способами. По-перше, можна залучити оцінювача або експерта за свій рахунок і провести ще одну оцінку, після чого звернутися з позовом до страхової компанії. З огляду на, що Ви пишете про проблеми з пошуком запасних частин для Вашого мотоцикла – слід розуміти, що така марка і модель не поширені в Україні. У зв’язку з цим виникає необхідність перед оцінкою узгодити джерела вартості запасних частин і нормативів робіт, які буде використовувати при оцінці залучений Вами експерт.

Якщо вартості запасних частин немає у використовуваних для оцінки ліцензованих програмних комплексах, довідковій літературі і навіть у інтернет, то необхідно чітко розуміти – звідки оцінювач буде брати ці дані, щоб Ваша оцінка далі не розвалилася в суді.

По-друге, потрібно витребувати оцінку в страховій компанії. Зробити це можна запитом. У разі, якщо його ігнорують, то можна звернутися з відповідною скаргою до Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України.

Після отримання копії оцінки, яка виконана на замовлення страхової компанії, її необхідно вивчити і перевірити достовірність даних, які використовував їх оцінювач. При виявленні невідповідності їх оцінку також можна оскаржити.

Маючи в своєму розпорядженні власною оцінкою і аналізом оцінки страховика, вже можна приймати рішення про доцільність вирішення питання в судовому порядку.

Що стосується запропонованого Вами рішення, то це неможливо в принципі і, крім того, залишається великим питанням – чи вигідно це буде для Вас в першу чергу. Чому неможливо – питання визнання конструктивного знищення транспортного засобу буде вирішуватися не на підставі довідки, а виключно на підставі оцінки. Тому процедури оцінки уникнути в даному випадку не вдасться. Для того, щоб транспортний засіб було визнано конструктивно знищеним, необхідно, щоб в результаті оцінки було встановлено, що вартість його відновлювального ремонту перевищує вартість самого транспортного засобу. Чому може бути не вигідно – в разі, якщо транспортний засіб буде визнано конструктивно знищеним, страхова компанія не заплатить Вам його повну вартість, як Ви помилково вважаєте. Розмір відшкодування становитиме різниця між вартістю транспортного засобу до та після ДТП. З огляду на, що модель рідкісна, залишки можуть бути оцінені дуже високо, що відіб’ється на розмірі відшкодування.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити