Страхове відшкодування за договорами ОСАГО при заподіянні тілесних ушкоджень

Тетяна

Доброго вам дня!

12.08.2011 мій батько їхав прямо по головній вулиці Вишгорода при повороті на ліво його збив автомобіль – отримані травми: роздроблене коліно, 2 переломи тазостегнової кістки – головка стегна зі зміщенням (можливо прийдеться ставити протез).

Було оформлено ДТП і тут же передано справу співробітникам МВС для порушення кримінальної справи. У водія є автоцивілка, але у нього забрали всі документи в тому числі і поліс ОСАГО при цьому не давши ні довідки про ДТП ні іншого документа з описом вилучених документів.

Які документи повинні дати винуватцю і потерпілому ДАІ або міліції ??? Як звернутися в його страхову для відшкодування збитку на лікування ???

На скільки мені відомо, то винуватець повинен написати заяву в свою страхову протягом 3 днів. Заздалегідь вдячна!

Відповідь

Доброго дня, Тетяно!

Дякую за Ваше запитання. Спробую відповісти на Ваші питання по порядку.

Питання про виплату Вам відшкодування не пов’язане з обов’язком винуватця повідомити страхову компанію про страхову подію. Страховик буде нести відповідальність у будь-якому випадку. Якщо винуватець не подасть заяву у встановлені законом терміни, то страхова компанія отримає право після виплати виставити регресні вимоги до свого клієнта, але на Вас це ніяк не відіб’ється.

Далі, при наявності тілесних ушкоджень, мова йде не про адміністративне правопорушення, а про склад злочину, передбаченого чинним Кримінальним кодексом. Порядок провадження у таких справах інший, ніж у справах про адміністративне правопорушення. У зв’язку з цим і було вилучено документи, хоча, виходячи з Ваших слів, порядок вилучення документів було порушено.

Тепер найсерйозніший питання. Для того, щоб звернутися в страхову компанію для Вас буде необхідно отримати документ, що підтверджує вину учасника ДТП – водія автомобіля. Таким документом може бути або рішення суду в адміністративній справі або вирок у кримінальній справі. Без цих документів страхова компанія виплати не зробить. З огляду на те, що адміністративні матеріали не складалися, в адміністративному порядку справа слухатиметься не буде. У зв’язку з цим необхідним для Вас документом залишається вирок суду.

У зв’язку з цим ми можемо рекомендувати звернутися до органів слідства і клопотати про визнання Вашого батька потерпілим. Після цього має сенс заявити цивільний позов до винуватця в кримінальному процесі. Отримавши статус потерпілого і цивільного позивача, Ви зможете отримати необхідну для Вас інформацію про номер поліса, страхової компанії і т.д. Далі потрібно буде намагатися спілкуватися з винною особою, так як в практиці у справах про ДТП найчастіше сторони домовляються, так як винуватець не хоче бути притягнутий до кримінальної відповідальності. Якщо ж домовитися не виходить, то Вам потрібно буде добиватися розгляду справи в суді, обвинувального вироку і з цим та іншими необхідними документами звертатися в страхову компанію.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити