Страхова компанія виплачує відшкодування менше вартості ремонту у офіційного дилера

Владислав

Добрий день!

Прошу Вас надати консультацію з такого питання: 22.02.2012 я на службовому автомобілі, виїжджаючи з парковки заднім ходом, допустив зіткнення з припаркованим автомобілем Mersedes 2004 р.в.

Відразу були викликані співробітники ДПС, які склали протокол за ст. 124 КУпАП, тобто я винна сторона. Суд відбудеться 22.03.2012, в СК було заявлено на третій робочий день, і передані документи під розписку.

За попередньою експертизою з боку СК вартість ремонтних робіт і запчастин (ліва задня блок фара і бампер) 15000 грн., потерпілий провів оцінку на фірмовому СТО і вона склала 19800 грн. Так як я припускаю, що СК буде відшкодовувати збиток за своєю оцінкою, потерпілий буде намірений подавати на мене в суд для компенсації різниці (про що він мені заявив).

Підкажіть, порядок дій для мінімізації втрат з мого боку. Які дії я можу зробити для того щоб СК виплатила повну вартість ремонту по ОСАГО? Слід, врахувати що цієї СК застраховано близько 40 автомобілів нашої компанії.

З повагою, Владислав.

Відповідь

Шановний, Владиславе!
У Вашому випадку, страхова компанія проводить виплату страхового відшкодування відповідно до незалежної оцінки матеріального збитку, заподіяного автомобілю постраждалої сторони. Сума до виплати, розрахована страховою компанією, виключає франшизу передбачену договором страхування цивільної відповідальності і суму зносу елементів пошкодженого автомобіля які підлягають заміні. Це і буде повна сума виплати передбачена договором ОСАГО.

Однозначно, сума відшкодування згідно оцінки проведеної СК буде меншою ніж ремонтна калькуляція фірмового СТО, оскільки на фірмовому СТО ціни на роботи і комплектуючі вище, а оцінювач виходить з середньоринкових розцінок.

Однак, Ви також не зобов’язані оплачувати вартість відновлювального ремонту пошкодженого транспортного засобу, виходячи з розцінок авторизованого дилера. Погодьтесь, авто можна відремонтувати в гаражі, можна на звичайній СТО, можна на авторизованої, а можна і в тюнінг-ательє. Яка ж ціна буде справедливою? Ваш обов’язок і обов’язок Вашої страхової компанії компенсувати збитки, яких слід розраховувати виходячи з середньоринкових розцінок. Тому, не вникаючи в суть розрахунку, так як ми не можемо оцінити справедливість доводів страхової компанії або домагань постраждалої сторони, сміливо можемо рекомендувати Вам відхилити всі претензії потерпілої сторони. У разі, якщо на Вас подадуть в суд, то залучайте в якості співвідповідача свою страхову компанію і нехай юристи розбираються в правильності розрахунку страхової компанії. Якщо суд визнає дії страхової компанії необґрунтованими і незаконними, то він своїм рішенням зобов’яже страховика зробити доплату або ж відхилить позовні вимоги, оскільки вони мають необґрунтованості.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити