Чи можна оштрафувати за поліс автоцивілки 3 типи

Олександр

Вітаю!

Підкажіть, будь ласка, якщо є договір страхування 3-го типу де я не вписаний на право керування, чи має право співробітник ДАІ штрафувати за це? Моє керування автомобілем порушує договірні відносини зі страховою компанією страхувальника, а поліс на транспортний засіб з чинним терміном дії. Значить, поліс є в наявності і за логікою за це не передбачено покарання чинним Законодавством України.

Відповідь

Олександр, добрий день! В даному випадку дії співробітника ДАІ за фактом будуть визнані правомірними. Справа в тому, що раніше в законодавстві йшлося про чинний договір страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. З урахуванням останніх змін в Правилах дорожнього руху і Законі України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» тепер такий договір страхування буде оформлятися на власника автомобіля по першому типу. Тобто в даному полісі буде вказуватися забезпечений транспортний засіб, при цьому буде покриватися відповідальність будь-якого водія, який керує ним на законних підставах. У Вашому випадку, враховуючи нечіткі формулювання в законодавстві, будь-який орган, де Ви будете оскаржувати рішення співробітника ДАІ, буде слідувати логіці. Поліс покриває збиток, заподіяний конкретним водієм, тобто гарантує захист прав потерпілого власника пошкодженого автомобіля. З огляду на те, що у Вашому випадку відповідальність не застрахована, очевидна можливість порушення права третьої особи на відшкодування шкоди в разі неможливості його компенсувати з Вашого боку. А договірні відносини зі страховою компанією не мають до цього відношення.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити