Регресна вимога

Андрій

Доброго вам дня. Власне трапилася така ситуація: потрапив в ДТП винуватцем якого став я, моя машина зареєстрована на підприємство в якому я працюю. Так як на час дтп не було поліса об’язательно страхування, потерпілому збитки покрила його страхова і збирається виставляти регрес на мене. Виникли такі питання: 1) Сума збитків явно завищена, чи можу я вимагати надати мені копію відповідної документації де вказана вартість ремонту, і взагалі що страхова відремонтувала в автомобілі потерпілого, які закони це регламентують. 2) Чи можу я “перевести” регрес на підприємство в якому я працюю, і на яке зареєстрований автомобіль (на час дтп виконував службові компетенції) Так само, які закони це регламентують?

Відповідь

Добрий день! Так, ви маєте повне право ознайомитися з документами на підставі яких було виплачено страхове відшкодування. Найімовірніше Ви ознайомитеся з цими документами коли до Вас буде пред’явлений регресний позов. Виплата страхового відшкодування відбувалася потерпілому за договором КАСКО. Порядок виплати страхового відшкодування регламентується Законами України «Про страхування», «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Ми можемо запропонувати Вам два варіанти уникнути виплати страхового відшкодування. Так, відповідно до статті 1172 Цивільного кодексу України юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов’язків. Таким чином в якості співвідповідача у суді Ви повинні залучати підприємство на якому зареєстровано Ваше авто. Але важливо щоб під час ДТП Ви виконували саме службові обов’язки. Також, ви маєте право залучити в якості співвідповідача Моторно (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ), оскільки відповідно до статті 41 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» МТСБУ відшкодовує шкоду, заподіяну незастрахованим транспортним засобом. Але звертаємо Вашу увагу що МТСБУ має право предтвердити до Вас регресний позов. Вам найкраще буде залучити в якості співвідповідача Ваше підприємство, і доводити в суді те, що ДТП сталося під час виконання службових обов’язків.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити