Оформлення взаємних розрахунків між сторонами при ДТП

Ігор

Привіт!

15.09.10р.  у мене сталося ДТП. У мою машину, припарковану у дворі будинку, в’їхав мікроавтобус і зник з місця ДТП, я відповідно викликав ДАІ і склав протокол. Але завдяки свідкам я знайшов винуватця. ДАІ його викликало – він визнав свою провину. Винуватець, документи в страхову подав після закінчення 3-х днів. Мені винуватець пропонує відремонтувати мою машину на СТО за його рахунок, мене це цілком влаштує, але виникає питання як це юридично правильно оформити і як будувати відносини з його страховою компанією, якщо мені їх виплата не потрібна.

Відповідь

Доброго дня, Ігор, спасибі за увагу до нашого ресурсу. Пропонуємо Вам наступний алгоритм дій.

Спочатку визначте і узгодьте з винуватцем СТО, де Ви хочете проводити ремонт. Після цього, відвідайте СТО разом з ним і попросіть скласти дефектну відомість, провести розрахунок вартості відновлювального ремонту. Якщо винуватця ДТП влаштовує вартість ремонту, то запропонуйте йому передати Вам відповідну суму грошей.

Надалі, на підставі ст. 545 Цивільного кодексу України боржник (винуватець ДТП) має право вимагати від Вас розписку про належне виконання своїх зобов’язань. Якщо Ви в страхову компанію винуватця ДТП ще не зверталися, то видайте йому розписку і нехай займається всіма питаннями в подальшому сам. Якщо ж заяву про виплату страхового відшкодування було подано, то напишіть ще одну заяву з відмовою від виплати відшкодування та попросіть винуватця передати її в страхову компанію разом з копією розписки.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити