Як довести що страхову компанію повідомив про ДТП в терміни

Віталій

Добрий день! Діло було так. Я, виїжджаючи повільно заднім ходом з СТО, на території гаражного кооперативу в якому я числюся як власник гаража, не помітив припаркований позаду автомобіль і подряпав бампер. Оцінивши ситуацію як некритичну оскільки пошкодження незначні я хотів вирішити з водієм полюбовно питання без ДАІ і страхової. Оскільки моє авто загороджувало виїзд з гаража я вирішив прибрати своє авто з проїзду і шукати водія припаркованої машини. Під час пошуку власника, власник сам з’явився і викликав ДАІ, але до приїзду ДАІ я повернувся і намагався домовитися розійтися мирно. Домовитися не встиг – приїхало ДАІ. Склали протокол про адмін порушення вимоги 10.9 правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 124 КУпАП, який я підписав і погодився з порушенням. У мене вилучили права і видали тимчасові (до рішення суду). Потім ми розійшлися. На наступний день я поїхав в страхову і зареєстрував ДТП. Потерпілий теж їздив реєструвати. Після цього потерпілий через декілька днів викликає мене і вимагає відшкодувати йому ремонт + бензин (5000 грн) який він витратив на проїзд на своїй машині в страхову, аргументуючи тим, що страхова буде довго виплачувати, а ремонт він хоче здійснити зараз. Я йому сказав, що з цим не згоден. Після чого він найняв адвоката. Вартість ремонту на гарантійній СТО оцінюється порядку 2500-2800 грн. Є відео (у мене його поки немає) і 6 свідків, на якому я повернувся на місце ДТП до прибуття ДАІ. Адвокат потерпілого грозиться позбавити мене прав так як я втік з місця ДТП, хоча згідно ПДР “залишенню місця дорожньо-транспортної пригоди – Дії учасника дорожньо-транспортної пригоди, спрямовані на прихований фактом такой пригоди або обставини їїскоєння, які спричинили необхідність проведення працівниками міліції заходів відносно встановлення (розшуку) цього учасника та (або) розшуку транспортного засобуа; ” до прибуття ДАІ я і мій транспорт був на місці ДТП. На руках у мене копія протоколу. Підписувати схему ДТП ДАІ мені не дали. Але потім в ДАІ я зробив фотографії оригіналу протоколу і схему ДТП при трьох свідках (службових осіб) на якій є тільки машина потерпілого, а також тільки його підпис. Графа підпис другого водія порожня.

Питання:

1) Чи можуть мене позбавити прав в такій ситуації? Або це буде тільки штраф?

2) Чи може страхова вимагати з мене регрес?

3) Чи повинна моя страхова відшкодовувати мені збитки?

4) Чи можна скасувати протокол?

Відповідь

Добрий день!

Давайте розглядати вашу ситуацію поетапно.

Для початку вимоги потерпілого є незаконними, оскільки у вас є діючий договір страхування. Згідно з цим збитки повинна відшкодовувати страхова компанія у встановлені терміни чинним законодавством України. Вас притягають до адміністративної відповідальності за статтею 124 кодексу України про адміністративні правопорушення, про що і записано в протоколі. Виходячи з цього, працівниками ДАІ не було встановлено що ви залишили місце ДТП.

Також відносно вас не проводилися розшукові дії, що і підтверджує той факт, що Вас не притягнуть до відповідальності за фактом залишення місця ДТП. Відповідальність у вигляді позбавлення прав на керування транспортним засобом встановлюється виключно судом.

Страхова компанія, має право пред’явити регрес, якщо ж буде встановлено що Ви дійсно залишали місце події. Для того, щоб розуміти повинна Ваша страхова компанія відшкодовувати Вам збитки, нам треба розуміти які з договорів Ви маєте. За договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів вам не передбачена виплата. За договором КАСКО страхова компанія може відшкодувати збиток заподіяний Вам.

Що стосується протоколу, то Ви можете оскаржити його в судовому порядку, довівши те, що він був складений з порушеннями.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити