25 Квітня 2023 Судова практика (загальна)

Неправдиві показання свідка щодо обставин ДТП за статтею 384 КК: Верховний Суд вказав на критерії

За відсутності встановленої вироком суду, який розглядав справу, у якій свідок давав показання, недостовірності його показань, неможливо встановити обов`язковий елемент складу злочину, передбаченого статтею 384 КК.

Чоловік обвинувачувався в тому, що дав завідомо неправдиві показання стосовно обставин ДТП, яка сталася у с.Ямельня Яворівського району Львівської області за участю автомобілів «Mercedes» та «Opel», внаслідок якої водій останнього загинув. Неправдивість показань полягала в тому, що під час допитів у якості свідка обвинувачений повідомив обставини, з яких випливало, що автомобілем «Mercedes» на момент ДТП керував Б. , а не А., як вважали органи досудового розслідування.

Суд зазначає, що для визнання винуватим у вчиненні злочину, передбаченого статтею 384 КК, сторона обвинувачення має довести, що показання свідка

(1) недостовірні, тобто містять хибну інформацію про подію, яка є предметом розслідування та/або судового розгляду, і

(2) свідок надав таку інформацію, усвідомлюючи її неправдивість.

На обґрунтування винуватості сторона обвинувачення надала докази, які стосуються кримінального провадження за фактом смертельного ДТП, обґрунтовуючи, що інші докази, отримані під час цього розслідування, суперечать показанням обвинуваченого свідка.

Суди попередніх інстанцій дійшли висновку про те, що обвинувачення проти чоловіка ґрунтується на переконанні сторони обвинувачення у тому, що у ДТП, про обставини якого допитувався свідок, винним є Б., а не А.

Висновок суду за обвинуваченням у завідомо неправдивому показанні свідка до того, як достовірність показань цього свідка стане предметом розгляду й оцінки упровадженні, у якому він дає показання, порушить право обвинуваченого у цьому провадженні, оскільки зведе нанівець його право на перехресний допит свідка.

Постанова Верховного Суду по справі № 461/4425/18

Поділитись:

Читайте також

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Пакет "Економ"

Ми пропонуємо лімітований комплект консультацій та підготовку комплекту документів для звернення до суду.

Подальші дії Ви зможете виконати самостійно.

Замовити

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити