08 Травня 2023 Судова практика (загальна)

Чи потрібна учаснику бойових дій «автоцивілка», якщо він керує не своїм авто?

Згідно з чинним законодавством, учасники бойових дій звільнені від обов’язку мати страховий поліс для керування належними їм транспортними засобами на території України. Однак, деякі поліцейські вбачають у цій статті ключове формулювання “належними їм на правах власності” і переконують, що пільга стосується ветеранів лише тоді, коли вони керують власною автівкою. Зважаючи на висновок Конституційного суду України, положення пункту 13.1 статті 13 Закону України “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” необхідно розуміти так, що “транспортними засобами, які належать учасникам бойових дій, є такі наземні транспортні засоби, якими зазначені особи володіють на правах власності, так і на будь-якій іншій правовій підставі”.

Отже, згідно із законодавством, учасникам бойових дій не потрібно оформлювати поліс цивільно-правової відповідальності під час керування належними їм транспортними засобами на території України. Відповідно до законодавства, відшкодування збитків внаслідок ДТП, винуватцем якого є учасник бойових дій, проводить МТСБУ.

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

Поділитись:

Читайте також

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Пакет "Економ"

Ми пропонуємо лімітований комплект консультацій та підготовку комплекту документів для звернення до суду.

Подальші дії Ви зможете виконати самостійно.

Замовити

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити