02 Січня 2023 Новини

Як додати посвідчення водія в Дію?

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 14 грудня підписав постанову №1299, яка дозволяє використовувати лише електронне водійське посвідчення в «Дії» без пластикового аналога. Отже під час оформлення водійського посвідчення українці зможуть обирати: зробити лише діджитал-документ чи замовити пластикову картку.

Водійське посвідчення доступне в українськомовній та англомовній версіях. Також права та техпаспорт мають міжнародне кодування, яке дійсне в ЄС, США та Канаді.

У Міністерстві цифрової трансформації зазначили: «Раніше Україна стала четвертою країною Європи, що узаконила цифрові водійські посвідчення, а відтепер ми вводимо формат діджитал first. Тобто в будь-якій ситуації ви можете використовувати лише електронне водійське посвідчення в «Дії», тримати документ просто у смартфоні і забути про пластик. У цифровому майбутньому в Мінцифри вбачають, що всі документи та послуги будуть “digital first”. Тобто спочатку цифрові, а паперові — за бажанням».

Як до­да­ти по­сві­дче­ння во­дія в за­сто­су­нок Ді­я?

Після авторизації в застосунку посвідчення водія автоматично відобразиться в Дії за наявності всіх даних у реєстрі МВС.

Що робити, якщо водійського немає в Дії?

При авторизації в Дії система автоматично не знайшла дані про документ у реєстрі МВС, тому вони не підтягнулись у застосунок. Зверніться до найближчого Сервісного центру МВС, щоб пройти верифікацію даних. Електронні реєстри створили у 2013 році. Документи, які випустили раніше, можуть не відображатися в застосунку. Проте інколи трапляються поодинокі випадки, коли після верифікації документи з’являються. Щоб оформити цю послугу, зверніться до найближчого відділення Сервісного центру МВС.

Чи має право поліція вимагати оригінал посвідчення водія?

Електронної версії водійського посвідчення достатньо, щоб підтвердити особу. Якщо поліція вимагає оригінал документа, зателефонуйте на гарячу лінію: 0-800-50-02-02.

Документ потребує верифікації. Що робити?

Верифікація даних — це уточнення інформації в реєстрі посвідчень водіїв та реєстрі свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів.

1. Увійдіть до електронного кабінету водія за допомогою електронного підпису.
2. У розділі Електронні послуги виберіть Уточнення даних у реєстрі посвідчень водіїв.
3. Заповніть онлайн-форму та виберіть тип проблеми.
4. Завантажте світлину потрібних документів: водійське посвідчення з обох боків, паспорт, відомості про місце реєстрації.
5. Підтвердьте заяву та очікуйте на її розгляд. Після обробки даних документ автоматично з’явиться в Дії.

 

 

Поділитись:

Читайте також

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Пакет "Економ"

Ми пропонуємо лімітований комплект консультацій та підготовку комплекту документів для звернення до суду.

Подальші дії Ви зможете виконати самостійно.

Замовити

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити