29 Травня 2019 Новини

Виплата за договором ОСАЦВ за смерть потерпілого


Як страхові платять за збитку життю і здоров’ю українців?

Щодня в Україні трапляється 445 ДТП, з них 75 з потерпілими (статистика за 2018 рік).

Середній розмір виплати за шкоду, заподіяну потерпілому в ДТП в 2017 році склав – 16 тис грн, в 2018 році – 24 тис грн. Зростання в 1,5 рази відбулося завдяки тому, що потерпілі стали звертатися до юристів і вимагати гроші зі страховиків.

Максимальна сума виплати за шкоду, заподіяну здоров’ю потерпілих у ДТП – 200 000 грн.
Відповідно до ст. 27 ЗУ «Про автоцивілку» в зв’язку зі смертю потерпілого страхова відшкодовує: моральну шкоду, витрати на поховання, відшкодування шкоди на умовах, передбачених ст. 1200 ЦКУ.

Якщо вина водія в ДТП відсутня, страхова компанія винуватця все одно повинна оплачувати збиток (Посилання на Постанова ВСУ)

До потерпілих відносяться:
1️⃣ водій і пасажири потерпілого автомобіля.
2️⃣ пассажири, які перебували в автомобілі винуватця.
3️⃣ особи, які перебували на утриманні потерпілого.

Моральної шкоди компенсується в межах 12 мін. ЗП (50076 грн) – ця сума виплачується в рівних частинах дружину, що залишився в живих, батькам і дітям.

Витрати на поховання компенсуються в межах фактичних витрат, але не більше 12 мін. ЗП на момент настання страхової події. Виплата проводиться особі, яка взяла на себе зазначені витрати. В рамках витрат на поховання страхова компанія також зобов’язана сплатити і витрати на зведення надгробного пам’ятника. Але при цьому страховик не компенсує поминальний обід.

Відповідно до ст. 1200 ЦКУ в разі смерті потерпілого право на відшкодування шкоди мають непрацездатні особи, які перебували на його утриманні. Сума виплати не може бути менше, ніж 36 мін. ЗП особам, які перебували на утриманні одного загиблого.

– останнім часом з’явилося багато компаній, які намагаються працювати за договорами доручення або переуступки права вимоги. Ми рекомендуємо відмовитися від передачі повноважень на отримання страхового відшкодування третім особам, так як стикалися з тим, що після отримання всієї суми / частини грошей такі юристи зникали і не розраховувалися з родичами потерпілих. Наполягайте на тому, щоб виплата проводилася на Ваш рахунок, а потім вже Ви платили гонорар юристів.

– відразу потрібно обговорювати і дії юристів у таких справах: ми стикаємося з тим, що людям обіцяють речі, які реалізувати законним шляхом неможливо. Людина видає довіреність або підписує договір про надання правової допомоги, а потім з метою збільшення розміру відшкодування його представник фальсифікує документи, які подаються в страхову компанію. З огляду на, що в даному випадку юрист діє лише як представник клієнта, сам клієнт може постраждати, якщо факти фальсифікації будуть розкриті.

ЯК ВИБРАТИ ЮРИСТА ДЛЯ УСПІШНОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ СВОЇХ ПРАВ:
1) Не платите авансові платежі юристам, домовляйтеся, що оплата буде тільки за фактом отримання вами грошей зі страхової компанії.
2) Страхова виплата повинна надійти на ваш розрахунковий рахунок, а не посередника-юриста.
3) Перевірте досвід юридичної фірми саме по страхових спорах.

ТОВ «Фінанс-Сервіс» більше 12 років спеціалізується на страхових спорах, працює без передоплат, офіційно за договором. Наша практика показує, що страхові суперечки з цих питань вирішуються на користь потерпілих. Навіть якщо водій не винен в ДТП, то тепер він або його страхова компанія повинні нести витрати по лікуванню іншого учасника ДТП.

КРІМ ТОГО, КОНСУЛЬТАЦІЇ БЕЗКОШТОВНІ!
Наші телефони: (044) 331-58-04 (095) 825-45-08

 

Поділитись:

Читайте також

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити