04 Червня 2024 Новини

НБУ змінює методи оцінки активів страховиків для розрахунку регулятивного капіталу

НБУ оприлюднив для обговорення проєкт Положення про визначення методики оцінки активів і зобов’язань для цілей розрахунку регулятивного капіталу страховика.

Положення розроблене відповідно до вимог Закону України “Про страхування” та передбачає оцінку страховиком активів і зобов’язань для цілей розрахунку регулятивного капіталу, крім оцінки технічних резервів, за визначеною Положенням методикою.

Положення установлює, що для цілей розрахунку регулятивного капіталу страховика застосовуватиметься ринковий підхід до оцінки об’єктів нерухомого майна, облігацій внутрішніх та зовнішніх державних позик України, що є прийнятними активами.

Для цього страховики повинні використовувати оцінку:

  • нерухомого майна – визначену суб’єктом оціночної діяльності у звіті про оцінку майна або у звіті з експертної грошової оцінки земельної ділянки, строк якої не перевищує одного року від дати оцінки до дати розрахунку регулятивного капіталу;
  • облігацій внутрішніх державних позик України (ОВДП) – згідно з інформацією про справедливу вартість ОВДП, яка публікується на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку;
  • облігацій зовнішніх державних позик України (ОЗДП) – за найнижчою вартістю, визначеною з двох або декількох джерел інформації, визначених у Положенні.

 

Оцінка інших категорій прийнятних активів та зобов’язань страховика для цілей розрахунку регулятивного капіталу страховика здійснюватиметься згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ).

Поділитись:

Читайте також

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Пакет "Економ"

Ми пропонуємо лімітований комплект консультацій та підготовку комплекту документів для звернення до суду.

Подальші дії Ви зможете виконати самостійно.

Замовити

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити