28 Червня 2024 Новини

Анульовано ліцензії та виключено з реєстру трьох страховиків, а один страховик розпочав вихід з ринку.

НБУ анулював 3-ом страховикам ліцензії в межах процедури добровільного виходу з ринку шляхом виконання страхового портфеля та виключив їх з Державного реєстру фінансових установ. А один страховик розпочав вихід з ринку шляхом виконання страхового портфеля.

Вихід з ринку

НБУ надав дозвіл ПРАТ “СК “РІДНА” (ЄДРПОУ 34809641) на вихід з ринку шляхом виконання страхового портфеля та погодив план виходу страховика з ринку.

Після завершення процедури виходу з ринку шляхом виконання страхового портфеля страховик зобов’язаний звернутися до НБУ із заявою про анулювання ліцензій на здійснення страхової діяльності.

Рішення про вихід ПРАТ “СК “ РІДНА” з ринку шляхом виконання страхового портфеля та затвердження плану виходу були ухвалені на загальних зборах акціонерів страховика (протокол від 06 червня 2024 року).

Відповідно до поданої страховою компанією звітності за 2023 рік страховий портфель компанії формувався переважно за рахунок платежів зі страхування наземного транспорту – 48,6% та страхування медичних витрат – 16,1%. Обсяг страхових премій компанії в зазначеному періоді становив 18 331 тис. грн, сформовані страхові резерви – 11 860 тис. грн. За 2023 рік страховик сплатив страхові відшкодування в обсязі 6 094 тис. грн. Частка компанії за страховими преміями на страховому ринку становить 0,02%.

Анулювання ліцензій і виключення з реєстру

НБУ ухвалив рішення про анулювання ліцензії на здійснення діяльності із страхування та виключення з Державного реєстру фінансових установ на підставі заяв:

  • ПРАТ “СК “ІНТЕР-ПЛЮС” (ЄДРПОУ 32586973);
  • АТ “СК “ОПІКА” (ЄДРПОУ 32670627);
  • ПРАТ “СК “ФЕНІКС” (ЄДРПОУ 13525951).

1 квітня 2024 року для АТ “СК “ОПІКА” та 24 травня 2024 року  для ПРАТ “СК “ІНТЕР-ПЛЮС” та ПРАТ “СК “ФЕНІКС”  Національний Банк України дозволив вихід з ринку шляхом виконання страхових портфелів та погодив цим страховикам плани виходу з ринку шляхом виконання страхових портфелів.

Подана звітность зазначених страхових компаній за 2023 рік:

  • страховий портфель АТ “СК “ОПІКА” формувався за рахунок платежів із медичного страхування (безперервне страхування здоров’я) – 65%, страхування від нещасних випадків – 13%, страхування наземного транспорту (крім залізничного) – 10%. Обсяг страхових премій компанії в зазначеному періоді становив 9 871 тис. грн, сформовані страхові резерви – 1 194 тис. грн. За 2023 рік страховик сплатив страхові відшкодування в обсязі 4 554 тис. грн. Частка компанії за страховими преміями на страховому ринку становить 0,02%;
  • страховий портфель ПРАТ “СК “ІНТЕР-ПЛЮС” формувався за рахунок платежів зі страхування відповідальності перед третіми особами, страхування відповідальності власників повітряного транспорту (включаючи відповідальність перевізника), страхування відповідальності власників водного транспорту (включаючи відповідальність перевізника) – 76,8%, страхування КАСКО – 6,1%, страхування медичних витрат – 5,8%. Обсяг страхових премій компанії в зазначеному періоді становив 140 075 тис. грн, сформовані страхові резерви – 13 006 тис. грн. За 2023 рік страховик сплатив страхові відшкодування в обсязі 4 369 тис. грн. Частка компанії за страховими преміями на страховому ринку становить 0,3%;
  • страховий портфель ПРАТ “СК “ФЕНІКС” формувався переважно за рахунок платежів зі страхування наземного транспорту (крім залізничного) – частка премій становить 81%. Обсяг страхових премій компанії в зазначеному періоді становив 1 176 тис. грн, сформовані страхові резерви – 166 тис. грн. За 2023 рік страховик сплатив страхові відшкодування в обсязі 33 тис. грн. Частка компанії за страховими преміями на страховому ринку становить 0,003%.

Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 21 червня 2024 року.

Поділитись:

Читайте також

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Пакет "Економ"

Ми пропонуємо лімітований комплект консультацій та підготовку комплекту документів для звернення до суду.

Подальші дії Ви зможете виконати самостійно.

Замовити

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити