Повернення деталей при страховій виплаті

Федір

Доброго вам дня!

Підкажіть, наскільки законна вимога страхової компанії повернути пошкоджені деталі автомобіля після його ремонту, які були замінені новими за договором КАСКО після ДТП. Договір передбачав франшизу, яка була вирахувана з суми перерахованої на СТО, яке проводило ремонтні роботи. Якщо таке застосовується, то підкажіть норми закону, які регулюють цей момент, так як ні в Договорі КАСКО, ні правилах страхування компанії подібного я не зміг знайти самостійно, а страхова компанія вимагає повернення замінених деталей.

Дякую!

Відповідь

Добрий день, Федір! Дякую за Ваше запитання.

У чинному законодавстві дане питання чітко не врегульовано. Як правило, це обов’язково вказують в договорі і правилах страхування. Але в будь-якому випадку страхова компанія у разі спору зможе відстояти свої вимоги, оскільки суди підходять до вирішення цього питання однозначно. Якщо за заміну деталей заплачено, то старі деталі потрібно буде повернути. Суди будуть виходити з п. 9 Постанови Пленуму Верховного суду України № 6 від 27.03.1992г. «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди».

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити