Строки виплати страхового відшкодування

Роман

Доброго дня. Являюсь потерпілоою стороною. На наступний день після ДТП(26.11.2018), здійснив візит в офіс страхової компанії, в якій застрахований винуватець ДТП, для заповнення всих бюрократичних моментів. По закінченні візиту співробітником страхової компанії було озвучено, що все, що мені надалі лишається це чекати від них дзвінка. Зі слів страховика, виплата проходить на протязі 90 діб, не дочекавшись їхнього дзвінка я зателефонував сам — мені озвучили, що ще навіть не приступали до розгляду моєї ситуації, оскільки при візиті я не заповнив заяву на відшкодування заподіяних збитків і що тільки після написання вищезаззначеної заяви почнеться відлік цих 90 діб. Прохання підказати, наскільки правомірними є дії страхової компанії, та чи можливо отримати інформацію по суммі виплати раніше ніж за 90 діб? Заздалегідь дякую.

Відповідь

Дякую за Ваше запитання. В даному випадку дії страховика правомірні. Згідно Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»  страховик має здійснити виплату страхового відшкодування протягом 90 днів з моменту подання заяви про виплату страхового відшкодування. Щодо суми відшкодування, то страховик зобов’язаний ознайомити потерпілого з документами на підставі яких був обчислений розмір відшкодування. Але Закон не передбачає термінів в які страховик повинен це зробити. Деякі страховики проводять ознайомлення вже після виплати страхового відшкодування. Тому я радив би подати заяву на виплату відшкодування й чекати виплати. Головне в даному випадку, щоб у заяві не було приписок, що з Вами узгоджений розмір відшкодування та спосіб розрахунку. Якщо страховик не ознайомить Вас з розрахунками й сума відшкодування не буде Вас влаштовувати після її отримання, то вірно оформлена заява не виключає можливість оскаржити таке рішення страхової компанії. При цьому страховик вже не зможе відмовити Вам в ознайомленні з матеріалами оцінки.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити