Страхового відшкодування не вистачає на ремонт автомобіля

Тетяна

Доброго дня!

Страхова компанія виплатила за страховим випадком 3 000 грн., а ремонт мені обійшовся в 4 000 грн. Я можу через суд стягнути цю 1 000 грн. з винуватця ДТП? + Моральну шкоду за час і нерви, які були витрачені?

Відповідь

Тетяна, доброго дня! Дякую за Ваше запитання.

У Вашій ситуації спочатку потрібно розібратися з якої причини страхова компанія здійснила виплату страхового відшкодування не в повному обсязі. Можливо це франшиза, можливо страхова компанія застосувала коефіцієнт фізичного зносу на замінні запчастини, можливо розмір збитку був скоректований на суму ПДВ при отриманні грошей на руки. І вже після цього правильним буде приймати рішення про стягнення недоплаченої суми. Що стосується можливості стягнути вартість матеріального збитку з винуватця ДТП, то в даний час практика Верховного суду України така, що Ви самостійно вибираєте відповідача – страхову компанію або безпосередньо винуватця ДТП.
Але в даному випадку виникає інша проблема, суд не візьме до уваги рахунок і акт виконаних робіт СТО без проведення оцінки. З огляду на, що автомобіль вже відремонтовано, то провести її буде проблематично. Можна звернутися до експерта, який проводив огляд Вашого пошкодженого автомобіля і попросити його за окрему оплату замовити оцінку. Але це будуть додаткові витрати.
Можна взяти оцінку в страховій компанії, причина недоплати з Вашого листа незрозуміла, тому така оцінка може Вас не влаштувати. Можна йти по шляху звернення з позовом до страхової компанії і винуватцю і рецензувати оцінку, виконану на замовлення страхової компанії. Це також спричинить витрати.
Таким чином, вже на етапі доведення Вам потрібно буде витрачати свій час і гроші. Також потрібно буде оплачувати судовий збір, відвідувати судові засідання і т.д. Практика показує, що ціна позову у Вашому випадку, буде непропорційна витрат часу і грошей, витрачених на процес. Тому ми не рекомендуємо стягувати такі суми в судовому порядку.
У частині моральної шкоди позов задоволений не буде. Справа в тому, що його також потрібно буде доводити. Така судова практика. А це в обставинах, що склалися буде зробити практично неможливо. Виходячи з суми, Ви не були позбавлені можливості користуватися автомобілем, також для суду в даному випадку буде важливо розглядати питання наскільки важлива роль автомобіля для якості життя позивача, наскільки відсутність автомобіля відбилося на якості життя (наприклад, інвалідність, яка обмежує переміщення без автомобіля, хвороба близьких родичів, які потребують використання автомобіля з метою ухилення тощо). І навіть в таких випадках краще підкріпитися психологічним дослідженням або, як мінімум, укладенням психолога. Це також будуть витрати. Іншими словами перспективи роботи в даному напрямку немає. Але за певних обставин (потрібно уточнювати параметри автомобіля, умов і характер Вашої роботи) можна претендувати на стягнення втрати товарної вартості та упущеної вигоди

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити