Страхова компанія відмовила у виплаті по автоцивілці (ОСАГО)

Сергій

Привіт!

Прошу повідомити, як бути в ситуації якщо за розширеною довідкою ДАІ три учасники ДТП. Винуватець ДТП втік, ніхто не знає, а моєму автомобілю (що стояв на узбіччі) і моєму здоров’ю заподіяно шкоду іншим учасником ДТП. Він застрахований, але його страхова компанія не звертається до експерта і відповідно відмовляється від відшкодування шкоди, тому що їх страхувальник не винен в ДТП. Від кого я можу вимагати відшкодування збитків, тому що збиток мені заподіяно-від страхової, другого учасника, який в мою машину в’їхав, або звернутися в Моторне (транспорте) бюро або через суд?

Спасибі за відповідь!

Відповідь

Шановний Сергію!

Питання дійсно складне, в практиці ми з таким не стикалися. У зв’язку з цим можемо спробувати висловити свої міркування.

Наскільки ми зрозуміли, то в ДТП брали участь три автомобілі, після чого один з учасників зник. Щодо іншого учасника було складено протокол про адміністративне правопорушення та в подальшому він був притягнутий до адміністративної відповідальності у судовому порядку. Після чого, страхова компанія, де застрахована відповідальність встановленої особи, відмовилася виплачувати відшкодування через те, що третій учасник і ще один винуватець ДТП не встановлені.

Вважаємо, що страхова компанія встановленого винуватця ДТП повинна провести виплату страхового відшкодування. Це пов’язано з тим, що в даний час встановлений лише один винуватець ДТП, тобто інших винних осіб немає.

Далі на підставі норм Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» відшкодування має бути виплачено в загальному порядку. Надалі при встановленні третього винуватця страхова компанія зможе пред’явити регрес.

Те, що робить страхова компанія зараз, як нам здається, суперечить законодавству і коректності. Тобто вони перекладають свої проблеми (відсутність можливості розділити відповідальність або пред’явити регрес) на плечі потерпілого при наявності всіх підстав для виплати.

Пропонуємо Вам звернутися я зі скаргою до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України (м.Київ, вул. Бориса Грінченка, 3), якщо за результатами розгляду скарги відшкодування не буде оплачено, то можемо рекомендувати вирішувати питання в судовому порядку.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити