Страхова компанія порушує терміни і порядок оцінки заподіяного збитку

Ігор

Здрастуйте!

11.05.2012 у мене було ДТП в М. Києві. Жінка, що сиділа за кермом, не впоралася з керуванням і вдарила мою машину в задній бампер.

14.05.2012 я приїхав в СК «Україна», де їх співробітником були зроблені фото т/с, складений акт огляду – дефектна відомість і було сказано, що скоро зі мною зв’яжеться незалежний експерт для оцінки пошкоджень.

20.06.2012 ухвалою суду жінку визнано винною у скоєнні адміністративного правопорушення. Ніяких дзвінків від експертів я не отримував.

04.07.2012 я привіз вище зазначену постанову в страхову де зареєстрував її у секретаря, це був останній відсутній документ. Співробітник СК повідомив мені, що днями зі мною знову зв’яжеться незалежний експерт, домовилися на 09.07.2012.

06.07.2012 в іншому місті у мене сталося ДТП, де винуватець тепер вже я. Машина не на ходу і можливості зустрічі з експертом в Києві у мене немає. Я вирішив не тягнути машину до Києва, а ремонтувати там на місці. Всю цю інформацію я виклав співробітнику страхової.Тепер, коли нам їхати у відпустку, на руках квитки на літак, страхова найняла незалежного експерта в цьому місті, де стоїть моя машина. Знову виходить, що зустрінеться з ним, я не можу.

Що порадите в даній ситуації? Чи можуть експертизу провести  експертизу без моєї присутності? У моїй страховій компанії «Гарантія» сказали, що у них було 10 днів, для того щоб провести експертизу і вони вже могли нарахувати виплату по дефектнії відомості. Я так розумію, що висновок оцінювача потрібно СК для обліку амортизаційного зносу моєї машини. Автомобіль новий, 2008 року випуску, куплений в салоні в 2010. І який може бути знос на (обвіс), пластикові деталі кузова? Підкажіть, як бути?

Велике спасибі.

Відповідь

Дброго дня, Ігоре!

Найправильніше було б через10 днів після події замовити оцінку за свій рахунок і разом з постановою суду віддати свою оцінку і чеки за її оплату. У Вашому ж випадку зараз на оцінці бажано бути присутнім, так як частина пошкоджень можуть бути не зафіксовані в дефектній відомості і відповідно вони не будуть враховані при розрахунку. Можете попросити бути присутнім своїх знайомих. Найкраще залучити за свій рахунок оцінювача і провести оцінку паралельно, тоді залишиться маневр для подальшого звернення до суду. Або ж письмово звертайтеся в страхову компанію і просіть перенести складання дефектної відомості. У листі вкажіть на їх прострочення (вони зобов’язані були направити оцінювача протягом 10 днів) і просите узгодити точну дату до Вашого від’їзду. Оцінка збитку проводиться в установленому законом порядку оцінювачем, по дефектній відомості складеної саме ним. В інших випадках, при відсутності Вашої згоди, розрахунок за актом, складеним аварійним комісаром при первинному огляді буде незаконним і легко буде оскаржений.

Що стосується зносу, то є підстави для його нарахування. Це, наприклад, відновлення ремонтом транспортного засобу, сліди деформації і т.д. Якщо Ви сумніваєтеся в правомірності дій страхової компанії і запрошенного ними оцінювача, то тоді тим більше є сенс проведення альтернативної оцінки. Як оптимальний варіант дій пропонуємо Вам письмово звернутися з проханням про перенесення оцінки, при непогодженні точної дати, після приїзду залучити оцінювача за свій рахунок, телеграмою повідомити страхову компанію про проведення оцінки, в разі їх неявки направити складений акт і домагатися виплати відшкодування.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити