Страхова занижує розмір страхового відшкодування

Сергій

Доброго вечора, хочеться подякувати Вам за те, що допомогаєте у вирішенні питань, особливо з не завжди добросовісними страховими компаніями. Питання ось в чому: в страховій компанії дозволили переглянути звіт (акт) про відшкодування збитків в наслідок дтп. Там фігурують такі цифри: вартість авто після дтп-21038,56; вартість відновлювальних робіт без коефіцієнту зносу – 29616,67; вартість матеріального збитку на складові частини та матеріали – 21038,56; якщо підсумувати, то вартість окремо запчастин по звіту – 12871;(зрозуміло що їхня вартість відшкодовуватиметься з урахуванням зносу, авто 2008 року випуску) На питання яка сума буде виплачена фактично, відповіли: 21038,56 – 4207,71=16830,85 сума на руки; сума 4207,71- це 21038,56*0,8=4207,71 Питання: чи правомірно всю суму на відшкодування матеріального збитку на складові частини та матеріали множити на коефіцієнт 0,8 (хоча повідомляли що коефіцієнту зносу підлягають тільки запасні частини)??? Чи можна з вище зазначеного визначити суму яку нам по закону мають виплатити (оскільки це вже третя сума, яку вони пропонують)??? На які законодавчі документи ми можемо зсилатись, щоб відстояти об”єктивну суму, оскільки спілкування з страховою нагадує перегони, з недомовок, перекручених сум та фактів та не завжди адекватного ставлення до клієнта.??? Чи можуть нам надати копію звіту (акту), для більш детального вивчення???

Відповідь

Дякуємо, що звернулися до нас. Не дуже можу розібратися з Вашими цифрами. Ви пишете, що 21038,56 – це вартість авто після, ДТП, а потім зазначаєте, що це розрахунковий розмір матеріального збитку.  Поки що, я ситуацію розумію наступним чином, виходячи з Ваших цифр: 29616,67 гривень – це вартість відновлювального ремонту без урахування зносу. Тоді 21038,56 гривень – це вартість відновлювального ремонту з урахуванням зносу. В даному випадку страхова компанія має розрахувати виплату страхового відшкодування наступним чином 21038,56 – ПДВ (якщо, отримуєте гроші на банківську карту або банківським переказом на користь конкретної особи) – франшиза за договором страхування. Коефіцієнт зносу застосовується виключно до вартості запасних частин. Посилатися Ви можете на Методику проведення товарознавчої експертиза та оцінки колісних транспортних засобів, її легко знайти в мережі Інтернет, однак Вона зазначає яким чином має здійснюватися оцінка. Для того, щоб отримати об’єктивні розрахунки їх необхідно буде замовляти самостійно. Що стосується звіту про оцінку, то чинне законодавство не передбачає обов’язку страховика видавати його копію, такої ж позиції притримуються й контролюючі органи. Страховик має лише ознайомити з розрахунком, що в Вашому випадку було зроблено з його боку.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити