Страхова відмовила по європротоколу

Євген

Доброго дня, у мене сталося ДТП, маю поліс автоцивілки, інша сторона визнав себе винним, склали європротокол, інша сторона є винуватцем. Страхова все прийняла. Через деякий час я отримав відмову у виплаті по причині, що страхова провела розслідування і винним в ДТП є я а не інший учасник, у щвязку з цим я виплат не отримаю. Запитання: чи законно діє страхова, чому вона проводить додаткові розслідування, якщо є визнання вини у європротоколі? І на підставі цього не виплачує?

Відповідь

Дякуємо за Ваше запитання. Складно оцінити дії страховика в даному випадку не маючі інформації про обставини дорожньо-транспортної пригоди. Фактично страховик має право на власне розслідування страхової події, при цьому страхувальник або водій постраждалого транспортного засобу відповідно до ст. 33-1 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» повинні сприяти в такому розслідуванні. Тому дії страховика в частині проведення експертних досліджень, аналізу наданих матеріалів є законною. Враховуючи, що виплата оформлювалася без виклику поліції й відповідно справа про адміністративне правопорушення не розглядалася у суді, вина особи не була встановлена у судовому порядку. Наявність постанови суду про визнання іншого учасника ДТП винним виключає питання встановлення вини страховиком. Адже згідно українського законодавства суд, розглядаючи спір зі страховою компанію, не буде досліджувати обставини, що були встановлені іншим судом під час розгляду справи про адміністративне правопорушення (наявність вини особи). У Вашому випадку вина була визначена сторонами й повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду не матиме преюдиційного значення для суду. Вина буде встановлюватися саме в цивільному процесі під час розгляду справи про стягнення суми страхового відшкодування. В разі, якщо суд дійде висновку щодо наявності Вашої вини у ДТП, незалежно від факту визнання своєї вини іншим учасником ДТП, в позові відмовлять. Тому в даному випадку можна рекомендувати ознайомитись з доказами страхової компанії щодо наявності Вашої вини у ДТП (аварійний сертифікат, експертне дослідження тощо) й вирішувати питання спростування цих доказів своїми – рецензування, проведення незалежного експертного дослідження тощо. Всі ці матеріали будуть враховуватися судом при подальшому розгляді справи або, можливо, страховик погодиться переглянути своє рішення, дослідивши надані Вами матеріали.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити