Страхова компанія затягує виплату страхового відшкодування

Юля

Доброго дня. ДТП трапилось в червні 2019 року. Лише в листопаді 2019 року було закрито кримінальне провадження, в якому визнали винуватцем водія, що загинув. Весь цей час потерпілі перебували на лікуванні, про винуватця ДТП нічого не повідомлялося. Заяву в страхову про настання ДТП подали вчасно. Але заяву про страхове відшкодування подали після закриття кримінального провадження (тобто через 7 міс після ДТП). Чи правомірно страхова компанія може затягувати виплату відшкодування посилаючись на те, що ми вчасно (в термін 1 міс після ДТП) не подали заяву на виплату такого відшкодування? Дякую

Відповідь

Дякую за Ваше запитання. Вибачаюсь, що не відповів швидше. По-перше, треба розібратися які документи були подані з Вашого боку – заява на виплату страхового відшкодування або повідомлення про настання страхового випадку. Згідно Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» строки виплати страхового відшкодування починають рахуватися з моменту подання заяви на виплату страхового відшкодування. Строки виплати страхового відшкодування  складають 90 днів з моменту подання саме заяви на виплату страхового відшкодування, а не повідомлення. Тому прийняття рішення про виплату страхового відшкодування має бути здійснено протягом вказаного терміну. Якщо страхова компанія буде продовжувати зволікати з виплатою страхового відшкодування, то її бездіяльність треба буде оскаржувати.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити