Регрес до винуватця ДТП

Любов

У березні 2010 відбулося ДТП з моєї вини (вина визнана рішенням суду). Мій автомобіль був застрахований по автоцивілці. Постраждалій стороні було виплачено страхове відшкодування по КАСКО, з урахуванням відшкодування моєї СК по автоцивілці в розмірі 25500 грн. У січні 2014 мені надано заочне рішення суду, повістки на суд не надали, в якій вказано на те, що я не з’явився на повторне засідання суду, на яке мені також повістки не вручали. Винесено заочне рішення суду на підставі ст. 993, тисяча сто дев’яносто одна ЦВК п.12.1 в порядку регресу стягнути з мене розмір відшкодування (тобто залишкову різницю заподіяної шкоди). З моменту ДТП пройшло 3 роки 10 месяців.Кроме того, СК до винесення заочного рішення суду не пред’являла мені ніяких обгрунтованих розмірів своїх вимог (копій експертиз, кошторисів, рахунків, документів, що підтверджують оплату страхового відшкодування). Чи має право СК пред’являти регрес винній стороні, по закінченню 3-х років з моменту скоєння ДТП?

Відповідь

Відповідно до статті 257 Цивільного кодексу України, загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки. Початок перебігу строку, відповідно до статті 253 Цивільного кодексу України, починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок. Але необхідно розуміти, що позовна давність в регресних відносинах починає йти з моменту виплати страхового відшкодування. Також, можливо що позов розглядають протягом півроку. Тобто, страхова компанія могла пред’явив позов в кінці 3 року позовної давності. Ви повинні ознайомитись зі справою і звернути увагу на ці терміни. Якщо терміни пропущені, то заочне рішення винесене незаконно. Що стосується розміру страхового відшкодування, то Вас страхова компанія повинна була викликати на оцінку пошкодженого транспортного засобу. Але так як це не зробила, Ви можете просити призначити судову експертизу, але повинні бути впевнені в тому що сума матеріального збитку буде зменшена.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити