Оцінка залишкової вартості автомобіля при виплаті страхового відшкодування по автоцивілці

Ольга

Вітаю!

18.01.2012 мій автомобіль в результаті ДТП отримав певні пошкодження. Винуватцем ДТП визнана інша сторона. Згідно з калькуляцією вартість ремонту та відновлювальних робіт становить 8 тис.грн. (Цифри умовні). У страховій компанії пропонують підписати угоду про визначення залишкової вартості ТЗ після аварії і визначають її за даними Інтернету в сумі 2 тис.грн. Посилаються на 30 статтю, а суму залишкової вартості зменшують виплати.

Це правомірно?

Відповідь

Доброго дня, Ольго!

Такі дії не є правомірними. Залишкову вартість повинен визначати оцінювач, а не співробітники страхової компанії. Інше питання, що він для розрахунку ринкової ціни залишків буде використовувати різні джерела, в тому числі і Інтернет-ресурси. Однак його висновок буде комплексним і відповідно більш об’єктивним.

У Вашій ситуації, якщо Ви сумніваєтеся в адекватному розрахунку з боку страхової компанії, ми б рекомендували за власні кошти залучити оцінювача і провести розрахунок, а потім продовжити суперечку зі страховою компанією. Оскільки може виникнути ситуація, що оцінювач, послуги якого сплатить страхова компанія, видасть висновок з цифрами, які Вам пропонували співробітники страхової компанії раніше.

У ст. 30 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» не йде і не може йти мова про методи і методики проведення оцінки. Ці питання регулюються Методикою товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів, затвердженої спільним наказом Міністерства юстиції України та Фонду державного майна України № 1335/5/1159 від 27.07.2009г.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити