Оплата експертизи у кримінальній справі

Світлана

Доброго дня!

У мене викрали автомобіль. Прибула міліція, провівши допит, склала протокол в якому я була визнана потерпілою. Через два дні машина була знайдена, я її пригнала в райвідділ міліції, де залишила на ніч. Прийшовши вранці до райвідділу міліції, почула, що машину мені не віддадуть до тих пір поки не проведуть експертизу, тому що відкрито кримінальну справу. Дочекавшись експерта (була проведена технічна експертиза пошкоджень машини), мені озвучили, що експертиза платна і я повинна за неї платити. Чому я, постраждала особа повинна платити за експертизу?

Відповідь

Світлана, добрий день!

Дійсно, не зовсім зрозумілий алгоритм дій співробітників міліції. Їм потрібно було встановити розмір збитку, щоб правильно кваліфікувати протиправне діяння. Але це не обов’язково повинна бути оцінка саме їх фахівцем. Доказом розміру шкоди міг бути і рахунок на проведення відновлювального ремонту в даному випадку. Тобто Ви цілком могли взяти фотографії пошкодженого автомобіля, завезти їх на СТО і попросити зробити попередню калькуляцію або самостійно знайти оцінювача (але за це також довелося б платити). У Вашому випадку необхідно розуміти, хто був замовником оцінки. Якщо Ви підписували якісь документи, пов’язані з організацією і замовленням оцінки, то, найімовірніше, платити доведеться. Якщо ж ні, то можна намагатися упиратися, чинний кримінально-процесуальний  кодекс не передбачає оплату вартості експертизи потерпілими, але в практиці це широко практикується. Але розмір збитку, певним оцінювачем, буде покладено в основу Ваших позовних вимог в кримінальному процесі до винуватця, якщо його знайдуть і він буде платоспроможний.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити