Нарахування зносу страхової

Олександр

Добрий день! Підкажіть як вчинити і куди звертатися у випадку, якщо страхова “Cenzor” посилаючись на “коефіцієнт старіння” зменшила суму виплати, встановлену по калькуляції експерта на 48%? На суму, яку вирішили виплати відновити можливо тільки частину пошкоджень. А як же бути далі … ??? Якщо здійснити ремонт за свій рахунок, чи можливо решту суми отримати від винуватця ДТП?

Відповідь

Добрий день! Згідно з вимогами ст. 29 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», в зв’язку з пошкодженням транспортного засобу відшкодовуються витрати, пов’язані з відновлювальним ремонтом транспортного засобу з урахуванням зносу, розрахованого у порядку, встановленому законодавством. Знос може бути нараховано згідно Методики товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів. Потрібно розуміти на підставі чого був нараховано фізичний знос. Для автомобілів іноземного виробництва знос нараховується після 7 років експлуатації, а для автомобілів вітчизняного виробництва після 5 років експлуатації. Але з цього правила є винятки – сліди корозії, деформації кузова, рами, що не відносяться до ДТП, відновлення ремонтом кузовних деталей транспортного засобу (як правило, до уваги береться наявність попередніх ДТП) і т.д. Ви можете оскаржити цю суму в судовому порядку, шляхом подання позовної заяви на страхову компанію, але за умови наявності доказів, які підтверджують підстави для зменшення нарахування зносу.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити